O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 12 Niedziela zwykła 19.06.2016

  • Dziś Msze Św. w zwykłym porządku. Msza Św. popołudniowa o godzinie 16 z nabożeństwem czerwcowym. W tygodniu Msze Św. rano i po południu w środę, czwartek i piątek o godzinie 18.
  • W piątek uroczystość narodzenia Św. Jana  Chrzciciela, stąd nie obowiązuje post. Jest to dzień zakończenia roku szkolnego. Msza Św. dziękczynna z okazji ukończenia roku szkolnego będzie o godzinie 8. Zapraszamy dzieci i rodziców. Ponadto na zakończenie podstawówki  będzie Msza Św. w środę o godzinie 12. Na zakończenie gimnazjum w czwartek o godzinie 13.
  • W przyszłą niedzielę Msze Św. w zwykłym porządku. Suma o 11 będzie z okazji rodowego zjazdu Kątskich, którzy w naszym kościele wyznaczyli sobie spotkanie. W tej parafii bowiem ród Kątskich z Kątów ma swoje korzenie, jeszcze w czasach średniowiecz. O 16 Msza Św. będzie z okazji zakończenia pierwszego etapu formacyjnego tzw. Ewangelizacyjnego Kręgu Domowego Kościoła, który zawiązał się w naszej parafii po rekolekcjach ewangelizacyjnych.
  • Dziś po Mszy popołudniowej spotkanie AK. W środę o 19 próba tancerzy na ŚDM; będzie dziennikarz z Gościa Niedzielnego.
  • Z okazji 1050-  lecia chrztu Polski chcemy zorganizować pielgrzymkę  do historycznych miejsc związanych z chrztem Polski. Pielgrzymka byłaby 2,5dnia: od 6VIII- w nocy do niedzieli wieczór 7.VIII. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do końca czerwca. Pielgrzymka będzie, jeżeli zgłosi się 50 osób. Również Stowarzyszenie Kąty urządza wycieczkę na Ukrainę 25- 29. VIII.
  • Dzieci i młodzież, która chciałby skorzystać ze spowiedzi na zakończenie roku szkolnego zapraszamy w każdy dzień od 6 rano, oraz w środę i w czwartek od 17,30.
  • Ogłoszenia poza parafialne.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku poszukuje kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze w tym pełniące funkcję pogotowia rodzinnego – osób z otwartym sercem , odpowiedzialnych i gotowych do opieki nad dziećmi. Osoby i rodziny zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, ul. Piastowska 2B, Tel 14-663-00-31 od poniedziałku do piątku w godzinach 7,30-15,30.
  • Wójt Gminy Iwkowa informuje o przystąpieniu do opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Iwkowa. W związku z powyższym wnioski do miejscowego planu i studium Gminy Iwkowa mogą być składane do dnia 12 lipca 2016 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej UG i tablicach ogłoszeń.

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11, 16

w drugą niedzielę miesiąca 7, 9, 11, 14

 

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30  
Wtorek 6,30 
Środa 6,30    18
Czwartek 6,30    18
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30 

 

 • 25-06-2016

  Młodzież z naszej parafii zatańczy przed Ojcem Świętym

  Jak to się stało, że młodzież z Wojakowej będzie tańczyć w Krakowie w czasie ŚDM? Zaczęło się od tego, że o. Jan Góra, kiedy jeszcze żył, załatwił to, aby w czasie tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie obecne były w tym zgromadzeniu tańce lednickie. Przygotowują duży zespół wodzirejowi ledniccy z całej Polski. Tancerzy wszystkich docelowo ma być około 400. Będą w Brzegach, na Błoniach krakowskich, także w innych miejscach. Grupę z naszej diecezji przygotowuje znakomici wodzirejowie Lilla Sztyler i Mariusz Niedziałkowski z Brzeska.

 • 18-06-2016

  „Reanimacja serca” w Dębowcu

  Będzie krócej niż co roku, ale równie ciekawie i intensywnie – zapowiadają organizatorzy 29 Saletyńskiego Spotkania Młodych, które pod hasłem „Reanimacja serca” odbędzie się pod koniec czerwca w sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu. Saletyńskie Spotkanie Młodych to dobra chrześcijańska muzyka, refleksja i modlitwa oraz ciekawa i twórcza rozrywka.

 • 11-06-2016

  Znamy oficjalny program lipcowej wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce.

  Papież będzie w naszym kraju od 27 do 31 lipca w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Oprócz stolicy Małopolski odwiedzi także Jasną Górę i Oświęcim. W stosunku do wstępnie, ogłoszonego w marcu programu, jest kilka nowych miejsc, do których przybędzie Ojciec Święty. Następca św. Piotra spotka się m.in. z chorymi dziećmi i ich rodzinami w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu, przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą.

 • 04-06-2016

  XX Spotkanie LEDNICA 2000

  Nawet 80 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy. Spotkanie młodych na Polach Lednickich odbędzie się w najbliższą sobotę – 04.06.2016. Przebiegnie pod hasłem "Amen" i będzie pierwsze bez pomysłodawcy - ojca Jana Góry, który zmarł w grudniu.Duszpasterz odpowiedzialny za tegoroczną Lednicę - dominikanin, ojciec Wojciech Prus - zaprasza młodych ludzi z całej Polski. Tegoroczna Lednica będzie nawiązywać m.in. do 1050-lecia Chrztu Polski.

 • 01-06-2016

  Pokora a Boże Miłosierdzie

  Pokora jest niezbędnym warunkiem, aby doświadczyć Bożego Miłosierdzia – zaznaczył w środowej katechezie Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał do ewangelicznej przypowieści o faryzeuszu i celniku. Ojciec Święty zaznaczył, że modlitwa faryzeusza jest wprawdzie dziękczynieniem skierowanym do Boga, ale w rzeczywistości jest ona demonstracją własnych zasług, z poczuciem wyższości wobec „innych ludzi”.

Dziś jest: 25-06-2016
Imieniny obchodzą:
Łucji, Witolda, Wilhelma