O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła 24.07.2016

• Przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą.
    • Dziś Msza Święta na cmentarzu. Trzecia Msza Święta będzie po południu o godzinie 16.
    • Jesteśmy w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Dziś już 5 dzień pobytu katolickiej młodzieży w parafiach wszystkich polskich diecezji  i wspólnego z nasza młodzieżą  przygotowania się  do spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem. Nasi goście z Niemiec jutro kończą tydzień misyjny i udają się do Krakowa.
    • W przyszłą niedzielę Msze Święte o godzinie 7, 9, 11.
    • W tygodniu będziemy obchodzić:
    •  - jutro święto liturgiczne św. Jakuba Apostoła
    • - jutro też przypada wspomnienie  św. Krzysztofa patrona kierowców . Z tej okazji w dniu dzisiejszym poświęcenie pojazdów mechanicznych, aby wyprosić przez jego wstawiennictwo bezpieczeństwo kierowcom i podróżującym. Kto z kierowców chciałby pomóc misjonarzom w ramach takiej akcji Miva Polska w zakupie dla nich pojazdów koniecznych im w pracy misyjnej, może na ten cel złożyć ofiare,

• - ponadto we wtorek  wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – odpust w Czchowie,
    • - w piątek wspomnienie św. Marty.

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30     21                 Apel
Środa 6,30    20,30 Msza i Apel
Czwartek 6,30    20,30 Msza i Apel
Piątek  6,30   20,30 Msza i Apel
Sobota  6,30    21                 Apel

• 27-07-2016

Oficjalny program wizyty Ojca Świętego w Polsce

Oficjalny program wizyty Ojca Świętego w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

• 25-07-2016

Żeby te dni nie minęły obok nas

ŚDM, to naprawdę wielkie i ważne wydarzenie dla całego Kościoła, a szczególnie dla każdego katolika w Polsce. Jesteśmy przecież ich gospodarzami. Żeby te dni nie minęły obok nas, czy ponad naszymi głowami, to pragnę wam drodzy parafianie zaproponować , a szczególnie młodzieży, która nie będzie w Krakowie, abyśmy od wtorku codziennie spotkali się wieczór ma krótkim nabożeństwie apelu o godzinie 21 . Będzie to taki symboliczny znak naszej żywej duchowej łączności z tymi, którzy w Krakowie w różny sposób będą wyrażać i formatować swą wiarę. Więc zapraszamy od wtorku do soboty na 21. W środę , czwartek i w piątek o godzinie 20,30 będzie Msza Święta, zamiast tej o 18.

• 24-07-2016

Żegnamy miłych gości

Przed nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Światowe Dni Młodzieży, to spotkania o zasięgu globalnym, zapoczątkowane przez św. Jana Pawła II, na które zjeżdżają się młodzi ludzie z całego świata. Co 2-3 lata odbywają się na różnych kontynentach. Tym razem Papież Franciszek wraz z milionami młodych ludzi z całego świata zawita do Krakowa. W większości polskich parafii – przed spotkaniem w Krakowie, młodzież brała udział w Tygodniu Misyjnym. Od 20 lipca w naszej parafii gościmy młodzież z Niemiec w ramach SDM. Dzisiaj Apelem Jasnogórskim o godzinie 21 nastąpi ich oficjalne pożegnanie (serdecznie zapraszamy). Jutro nasi goście odjadą już do Krakowa. Do środy młodzież będzie w Krakowie oczekiwać na przybycie Ojca Świętego.

• 22-07-2016

W niedzielę Msza Święta na cmentarzu

Jest już tradycją w naszej parafii, że w okresie wakacji na cmentarzu parafialnym odprawiana jest Msza Święta za dusze zmarłych. Na Mszy Świętej można również zauważyć dużo osób z sąsiednich parafii, którzy przyjeżdżają pomodlić się przy grobach swoich bliskich. Przed Mszą Św. Parafialne Koło Caritasu będzie rozprowadzało znicze. O godzinie 9,30 modlitwy za zmarłych a Msza Święta o godzinie 10.

• 14-07-2016

Zmarł ks. Abp Zygmunt Zimowski

We wtorek 12 lipca przed północą zmarł ks. abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia (Watykański Minister Zdrowia) i biskup senior Diecezji Radomskiej. Był bliskim współpracownikiem trzech papieży. Mottem jego biskupiego życia były słowa: „Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć”. Ks. abp Zimowski zmarł po długiej chorobie nowotworowej. Przed śmiercią zdążył do niego zatelefonować papież Franciszek. Ojciec Święty zapewnił arcybiskupa o swej łączności duchowej i modlitwie. Udzielił mu również swego błogosławieństwa. Kilka dni wcześniej zadzwonił do ks. abp Zimowskiego papież emeryt Benedykt XVI.

Dziś jest: 28-07-2016
Imieniny obchodzą: