O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 29 Niedziela Zwykła 16.10.2016

  Dziś po południu o 16 nabożeństwo różańcowe i Msza Św. Do południa porządek bez zmian. Po Mszach Św. mamy dzisiaj zbiórkę do puszek na pomoc dla mieszkańców Włoch, którzy ucierpieli wskutek trzęsienia ziemi.

  Wczoraj na Jasnej Górze miał miejsce Dzień Narodowej Pokuty. Szeroko informowały o tym wydarzeniu media katolickie. Od pewnych osób z naszej parafii  wyszedł postulat, aby dołączyć duchowo do pielgrzymów na Jasnej Górze i w dniu dzisiejszym jakiś własny czyn pokutny np. : post, wyrzeczenie się jakieś przyjemności czy czyn miłosierny.

  W tygodniu nabożeństwa październikowe będą już o godzinie 17. Porządek zaproszeń  na poszczególne dni pozostanie taki, jak w ostatnim tygodniach. Jedynie  klasę III gimnazjum zapraszamy by dołączyła do klasy V i VI szkoły podstawowej. Natomiast w piątek prosimy,  by przyszli na nabożeństwo różańcowe wszyscy, którzy należą do żywego różańca. Potraktujmy to nabożeństwo jako taki swoisty dzień wspólnoty tych  grup modlitewnych. W sobotę planowani byli mieszkańcy Wojakowej Dolnej, lecz ośmielimy się powtórnie zaprosić mieszkańców Dobrociesza.

  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na rzecz misji.

  Za dwa tygodnie  Wszystkich Świętych. Przypominamy o porządkach na grobach.  Można już pobierać kartki na wypominki.

  Spotkania  - dziś po sumie spotkanie Rady Parafialnej,

                     - w piątek   godzinie 18 spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży,

                    - w sobotę o 9 będzie spotkanie aspirantów a o 9,30 ministrantów

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30    17
Wtorek 6,30     17
Środa 6,30     17
Czwartek 6,30      17
Piątek  6,30     17
Sobota  6,30     17

 

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w poniedziałek   -   św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

-  we wtorek         -   św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

- w czwartek         -   św. Jana Kantego, kapł.

- w piątek             -   bł. Jakuba Strzemię, bpa

 

 

 • 20-10-2016

  Pielgrzymka nauczycieli do Tuchowa

  Do sanktuarium Matki Bożej przybędą w sobotę, 22 października nauczyciele. W programie m.in. konferencja i Msza Św. pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza. Będzie też przejście przez Bramę Miłosierdzia i okazja do spowiedzi.

 • 13-10-2016

  "Wielka pokuta” – przebłagalna modlitwa za grzechy narodu polskiego

  Do przebłagania za grzechy narodowe, w tym aborcję, pijaństwo, czy zawiść, wzywają organizatorzy „Wielkiej pokuty”, która 15 października odbędzie się na Jasnej Górze. W całodniowej modlitwie pokutnej weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 • 07-10-2016

  Iskra Bożgo Miłosierdzia

  28 września Akcja Katolicka działająca przy Parafii p.w Matki Bożej Wniebowziętej włączyła się w międzynarodową inicjatywę zespołu "Iskierka Bożego Miłosierdzia z Łodzi. Tego dnia członkowie Stowarzyszenia połączyli się we wspólnej modlitwie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia pod Krzyżem zlokalizowanym na posesji Jolanty i Wiesława Łagoszów.

 • 03-10-2016

  Historia modlitwy Różańcowej

  Nazwa „różaniec” wywodzi się ze średniowiecza. Odmawianie Różańca porównywano z ofiarowaniem Matce Bożej róż. Stąd modlitwę tę nazwano wieńcem z róż, czyli Różańcem (Rosarium). Zdrowaś Maryjo, najważniejsza modlitwa w różańcu, wyrosła z Ewangelii. Złożyły sie na nią słowa anioła Gabriela: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą" (Łk 1,28) i słowa Św. Elżbiety: "Błogosławione jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc Twojego łona" (Łk 1,42).

 • 30-09-2016

  Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

  W niedzielę, 9 października ulicami Limanowej przejdzie VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Dzieci, młodzież i starsi - całe rodziny będą wspólnie się modlić i dadzą wyraz przywiązania do wartości jakimi są życie i rodzina.Marsz odbędzie się w ramach ogólnopolskich obchodów XVI Dnia Papieskiego oraz 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

 • 19-09-2016

  Orędzie Ojca Świętego na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

  Rok Święty Miłosierdzia zachęca nas do refleksji na temat relacji między komunikacją a miłosierdziem. Kościół zjednoczony z Chrystusem, żywym ucieleśnieniem Boga Miłosiernego jest powołany bowiem do życia miłosierdziem, jako znakiem rozpoznawczym całego swego istnienia i działania. To, co mówimy i jak mówimy, każde słowo i każdy gest powinien móc wyrazić współczucie, czułą troskę i przebaczenie Boga dla wszystkich.

Dziś jest: 22-10-2016
Imieniny obchodzą:
Halki, Filipa, Przybysława

Msze Święte w Niedziele

      O godzinie  7, 9, 11 i  16

      W drugą niedzielę miesiąca

      o godzinie 7, 9, 11 i 14