O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 26 Niedziela Zwykła 25.09.2016

   

  Dzisiaj Msze Św. w zwykłym niedzielnym porządku.

  W tygodniu Msze Św.  rano o 6,30 i po południu o godzinie  18 (środa, czwartek, piątek i sobota). W czwartek różaniec niech poprowadzi  róża matek Zofii Czyżyckiej. Przypominamy, aby do tego obowiązku  poczuwali się wszyscy, którzy należą do tej róży  i nie maja nadzwyczajnych przeszkód.

  W sobotę 1 października  rozpoczynamy  nabożeństwo różańcowe.  Będą one przed Mszą Św. (w sobotę o 18). Zachęcamy wszystkich do udziału w tym pięknym październikowym nabożeństwie. Matka Boża   w objawieniach zawsze wskazywała, że różaniec jest dla człowieka ratunkiem.  Każdego dnia można uzyskać odpust zupełny.

  Już jakiś czas w Polsce i obecnie w świecie Akcja Katolicka przeprowadza akcję publicznej modlitwy odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tym dniem jest 28 październik. W tym roku również nasz parafialny odział postanowił zainicjować taką formę modlitwy. Zapraszamy więc chętnych na taką krótką modlitwę o godzinie 15 w godzinie miłosierdzia pod krzyż na Słomianej.

  W sobotę o godzinie 9 spotkanie DSM.

   

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30
Środa 6,30   18
Czwartek 6,30   18
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30   18

 

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

- we wtorek             - Św. Wincentego a Paulo, kapłana.

 - w środę                - Św. Wacława, męczennika.

- w czwartek            - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- w piątek                 -  Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

- w sobotę               - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

 • 24-09-2016

  Diecezjalne dziękczynienie za SDM

  Wrześniowy Synaj to szczególna okazja do podziękowania Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Swój wyjątkowy wkład w program spotkania będzie mieć każdy z okręgów. To właśnie sami młodzi pokażą i powiedzą za co najbardziej chcą podziękować.

 • 19-09-2016

  Orędzie Ojca Świętego na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

  Rok Święty Miłosierdzia zachęca nas do refleksji na temat relacji między komunikacją a miłosierdziem. Kościół zjednoczony z Chrystusem, żywym ucieleśnieniem Boga Miłosiernego jest powołany bowiem do życia miłosierdziem, jako znakiem rozpoznawczym całego swego istnienia i działania. To, co mówimy i jak mówimy, każde słowo i każdy gest powinien móc wyrazić współczucie, czułą troskę i przebaczenie Boga dla wszystkich.

 • 14-09-2016

  50 ROCZNICA KORONACJI CUDOWNEJ FIGURY

  W niedzielę, 18 września odbędą się główne obchody 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Mszy św. sprawowanej na placu koronacyjnym o godzinie 11.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Będzie to nawiązanie do wydarzeń sprzed lat, bo 50 lat temu limanowską Pietę koronował ówczesny metropolita, kard. Karol Wojtyła. Niedzielna Msza św. będzie połączona z diecezjalnymi obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.

 • 09-09-2016

  Rolnicy u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Rolnicy z całej Polski przybyli w niedzielę, 4 września na Jasnogórskie Dożynki. Co roku w pierwszy weekend września odbywa się w sanktuarium Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Plony. Uczestniczyło w nim ok. 50 tys. osób. Wśród pielgrzymów byli również przedstawiciele naszej parafii. Obecny był prezydent RP Andrzej Duda. „Do Matki Miłosierdzia – pielgrzymujemy z dziękczynieniem” to hasło tegorocznych dożynek.

 • 09-09-2016

  Ojciec św. Franciszek: wszystkie religie muszą potępić terroryzm

  Papież Franciszek powiedział w czwartek, że wszystkie religie muszą potępić terroryzm i zdystansować się od tych, którzy chcą “zatruć umysły, dzielić i zniszczyć koegzystencję”. Mówił o tym przedstawicielom Instytutu Dialogu Międzyreligijnego z Buenos Aires. “Odnotowujemy z bólem, że czasem imię religii wykorzystywane jest do popełniania okrucieństw takich jak terroryzm i siania strachu oraz przemocy, w rezultacie czego religie identyfikuje się jako odpowiedzialne za otaczające nas zło” – ocenił Papież podczas spotkania w Watykanie.

Dziś jest: 27-09-2016
Imieniny obchodzą:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

Msze Święte w Niedziele

      O godzinie  7, 9, 11 i  16

      W drugą niedzielę miesiąca

      o godzinie 7, 9, 11 i 14