O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła 28.08.2016

  • Dzisiaj w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nieustającej adoracji diecezji tarnowskiej. Przed  Najświętszym Sakramentem adoracja osobista i rodzinna w ciszy. Pana Jezusa będzie można adorować między Mszami, oraz od sumy do Mszy popołudniowej o godzinie 17. (z przerwą na Mszę ślubna od godz. 13-14).
  • W dniu wczorajszym przybył do naszej parafii  Ks.  Jan Maciuszek  i objął funkcję wikariusza oraz katechety. Ks. Jan jest kapłanem po święceniach w tym roku. Pochodzi zaś z parafii Łącko. Życzymy Ks. Janowi wielu dobrych doznań i osiągnięć w trakcie jego duszpasterzowania w naszej parafii, a także by dobrze się u nas czuł.
  • W tygodniu Msze Święte rano o 6,30 oraz popołudniu  w środę, czwartek,  piątek i sobotę o godzinie 18. W czwartek będzie różaniec za zmarłą Joannę Kukla (najstarsza parafianka: w 98 roku życia), której pogrzeb będzie jutro ( o 13,30 różaniec, o 14 Msza pogrzebowa).
  • W czwartek dzieci i gimnazjaliści rozpoczynają  nowy rok szkolny . Msza Święta na inaugurację nauki w szkole będzie o 8,30. Zapraszamy także  rodziców.
  • W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa rano i po południu. Spowiedź na 1-szy piątek od godziny 17 w środę, czwartek i piątek, a także rano od godziny  6. Zachęcamy dzieci  i rodziców, żeby skorzystali najwięcej w środę, bo wtedy będą mogły być do Komunii Świętej na rozpoczęcie roku  szkolnego.  Do chorych na 1-piątek udamy się w piątek od godziny 14.
  • W przyszła niedzielę Msze Święte w niedzielnym zwykłym porządku o 7, 9,11 i 16. W przyszłą niedzielę będziemy gościć  Ks. Józefa Zyzaka – misjonarza z Boliwii. Postarajmy się wesprzeć  Jego piękne misyjne  dzieło.
  •  W przyszłą niedzielę narodowe dożynki na Jasnej Górze.  Wyjazd autokarem  będzie o  godzinie 4  z parkingu koło kościoła.
  • Dziś  po  Mszy Świętej po 9-tej spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę w dniach 17-18.09 do miejsc początków chrześcijaństwa w Polsce.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30
Środa 6,30   18
Czwartek 6,30  8,30  18
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30   18

 

 • 26-08-2016

  Szli dziewięć dni by pokłonić się Matce Bożej

  Po dziewięciu dniach drogi, pielgrzymi 34 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej dotarli do Matki Bożej Częstochowskiej. W ostatnim dniu pielgrzymki tysiące osób z całej diecezji tarnowskiej ( w tym również z naszej parafii) przybyło na Jasną Górę, aby powitać i pogratulować pielgrzymom.

 • 21-08-2016

  Parafia Wojakowa żegna Księdza Jacka

  W niedzielę 21 sierpnia nastąpiło oficjalne pożegnanie księdza Jacka. Po trzech latach bycia wśród nas, Ksiądz Jacek opuści naszą parafię i dalej będzie sprawował posługę kapłańską w Piątkowej koło Nowego Sącza. Podziękowania, życzenia, kwiaty i łzy popłynęły od dzieci, młodzieży, dorosłych i różnych grup parafialnych działających w naszej parafii.

 • 18-08-2016

  Z różnymi intencjami w sercu i śpiewem na ustach idą na Jasną Górę

  W środę 17 sierpnia na pielgrzymi szlak do Częstochowy wyruszyła XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Na trwające dziewięć dni „rekolekcje w drodze” zdecydowali się głównie młodzi ludzie, ale są też osoby starsze i całe rodziny. Wędrówkę rozpoczęła tradycyjnie Msza Św. którą odprawił biskup Andrzej Jeż , następnie pielgrzymi podzieleni na 26 grup wyruszyli w drogę do Częstochowy. Po drodze będą się modlić, umacniać swoją wiarę i wypraszać łaski. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Jezusa: Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

 • 16-08-2016

  Wspaniała parafialna uroczystość

  Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wniebowziętej 15 sierpnia 2016 roku zgromadziła wspólnotę parafialną oraz licznie zgromadzonych pielgrzymów, aby uwielbić Boga przez wstawiennictwo patronki naszej parafii oraz dziękować Matce Bożej i Panu Bogu za wszelakie dary ziemi. Sumę odpustową o godzinie 11 sprawował i homilię wygłosił ks. Stanisław Składzień proboszcz par Trójcy Świętej w Mielcu.

 • 11-08-2016

  Do Matki Bożej Wojakowskiej

  15 sierpnia (poniedziałek) w Kościele Katolickim obchodzi się jedno z najważniejszych Świąt Maryjnych: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Dla naszej parafii jest to święto szczególne gdyż w tym dniu przeżywamy uroczystość odpustową.

 • 06-08-2016

  Jubileuszowy festyn parafialny

  Jubileuszowy festyn parafialny 15.08.2016 (poniedziałek) godzina 16 - program

 • 04-08-2016

  „Zło dobrem zwyciężaj” – zmarł kardynał Franciszek Macharski

  Był wspaniałym kapłanem, biskupem, człowiekiem. Wielki Książę Kościoła. Człowiek skromny, mądry, bardzo życzliwy i dobry. Dla każdego znalazł uśmiech, chwilę na rozmowę i życzliwość. Żył pięknie, kapłaństwo realizował z dużą pokorą.

Dziś jest: 29-08-2016
Imieniny obchodzą:
Beaty, Racibora, Sabiny

Msze Święte w Niedziele

      O godzinie  7, 9, 11 i  16

      W drugą niedzielę miesiąca

      o godzinie 7, 9, 11 i 14