O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej 22.05.2016

• Dziś zwyczajny porządek nabożeństw. Nabożeństwo majowe o godzinie 16 a po nim Msza Św. popołudniowa.
    • W dni powszednie Msza Św. rano i po  południu, także w oktawie Bożego Ciała o 18, z tą tylko różnicą, że w oktawie najpierw będzie Msza Św.
    • W czwartek będzie Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. będą o godzinie 7, 10(z procesją do 4 ołtarzy) oraz o 16 z procesją wokół kościoła.
    • Procesja w tym roku będzie w kierunku Porąbki. Pierwszy ołtarz będzie przy domu pani Kukli; wykonać go będą bierzmowani, drugi przy domu państwa Dudków; wykonają rodzice dzieci I Komunijnych klasy IIb z Wojakowej, trzeci przy domu pani Zapiórowej; wykonają rodzice dzieci kl II z Dobrociesza, a czwarty AK  przy figurze bł Ks. Popiełuszki. OSP prosimy o przygotowanie objazdu przez Drużków i Dobrociesz.
    • W każdy dzień do Bożego ciała spowiadamy od godziny 17,30. Do chorych udamy się z posługą w środę od godziny 14. Prosimy o zgłoszenia  w zakrystii.
    • W przyszłą niedziele procesja na sumie i po południu o 16.
    • Prosimy o przygotowanie wszystkiego do procesji, a rodziców o regularne przychodzenie z dziećmi. Wiemy, że roczniki są nieliczne, więc tym bardziej ważna jest każda obecność.
    • W przyszłą niedzielę AK przeprowadzi przy kościele akcję poparcia dla obywatelskiego projektu ochrony życia poczętego zbierając  podpisy tych osób, które identyfikują się z nauką kościoła świętości  życia. Prosimy więc te osoby , które chciałby poprzeć tę inicjatywę o zabranie dowodu osobistego.  Można też poprać w zakrystii  listę i zorganizować zbiórkę takich podpisów w domu oraz w swoim środowisku.
    •    Spotkania w tym tygodniu

• Dziś  po Mszy popołudniowej spotkanie AK.
    • W środę po Mszy popołudniowej prosimy, żeby przyszli na spotkanie wszyscy chłopcy należący do LSO( Liturgiczna Służba Ołtarza) i lektorzy z gimnazjum i także ci starsi, żeby można ze wszystkimi omówić udział  w uroczystości Bożego Ciała i oktawy.
    • W piątek o godzinie 17 spotkanie DSM.
    • W piątek o godzinie 19 próba tańca dla członków sekcji tanecznej na ŚDM.
    • Ponawiamy zaproszenie do zapisywania się i wzięcie udziału w spotkaniu Lednica 2000, które już 4 czerwca. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii; koszt 100zł.
    • Ponadto zapraszamy do wzięcia udziału w XXIX Międzynarodowym  Saletyńskim Spotkaniu Młodych do Dębowca k. Jasła (27-30 czerwca). Koszt spotkania 150 zł. Zapisy w zakrystii lub u animatorów Grupy Apostolskiej.

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11, 16

w drugą niedzielę miesiąca 7, 9, 11, 14

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30   18
Wtorek 6,30   18
Środa 6,30    18
Czwartek 7,   10,    16
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30    18

• 25-05-2016

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa. Pomysłodawczynią tej Uroczystości jest św. Julianna z Cornillion (1193-1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion koło Liege. W 1245 roku św. Julianna doznała objawień w których Chrystus zapragnął aby ustanowiono dzień w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi.

• 22-05-2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Wiara w istnienie trójjedynego Boga jest dogmatem i jedną z największych tajemnic chrześcijaństwa. Prawda ta ukazuje, że Bóg jest jeden w swojej naturze, ale w trzech osobach. Osoby Boskie mają wspólną naturę Bożą, wszystkie przymioty i działania, natomiast tym co je różni jest pochodzenie, gdyż Bóg Ojciec nie pochodzi od nikogo, Syn Boży pochodzi od Ojca, a Duch Święty pochodzi przez wspólne tchnienie miłości od Ojca i Syna.

• 21-05-2016

Uroczystość konsekracji świątyni w Toruniu

W środę w Toruniu odbyła konsekracja kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła. W uroczystości konsekracji świątyni wznoszonej z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka uczestniczyła m.in. premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kard. Zenon Grocholewski powiedział w homilii, że o. Rydzyk nie zraził się atakami tych, „którzy chcą uczyć demokracji i wolności mediów”.

• 13-05-2016

Pierwsza Komunia Święta

Przygotuję Ci serce, o Chryste. Przygotuję Ci serce niewinne. Takie jasne, radosne i czyste. Przygotuję Ci serce, o Chryste. (....) Przyozdobię Ci serce miłością, taką wielką, co wszystko zwycięża, abyś wstąpił do niego z radością. Przyozdobię Ci serce miłością.

• 06-05-2016

Słowo papieża Franciszka wygłoszone podczas czuwanie dla potrzebujących pocieszenia

(….) Ileż łez przelewanych jest w każdej chwili na świecie; każda z nich inna jest od drugiej, a razem tworzą jakby ocean rozpaczy, domagający się litości, współczucia, pocieszenia. Najbardziej gorzkie są łzy spowodowane przez ludzką niegodziwość: łzy tych, którzy doświadczyli brutalnego porwania kogoś bliskiego; łzy dziadków, matek i ojców, dzieci … Są to oczy, które często utkwione są w kresie i trudno im dostrzec świt nowego dnia. Potrzebujemy miłosierdzia, pocieszenia pochodzącego od Pana. Wszyscy go potrzebujemy (…..) W pobliżu każdego krzyża zawsze jest Matka Jezusa. Swoim płaszczem ociera nasze łzy. Swoją ręką nas podnosi i towarzyszy nam na drodze nadziei.

Dziś jest: 28-05-2016
Imieniny obchodzą: