O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• ogłoszenia - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 05.07.2015

• Dzisiaj Msze Święte o 7,9,11.
    • W tygodniu Msze Święte popołudniowe w środę, czwartek i piątek o godzinie 18.
    • W przyszła niedzielę na sumie będzie udzielany Sakrament Chrztu, zapisy dzieci i katecheza w środę po nabożeństwie wieczornym.
    • W przyszłą niedzielę odpust w Tropiu ku czci świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, uroczysta suma przy pustelni o godz. 11.00.
    • Msza Święta na cmentarzu w tym roku będzie 19 lipca 2015r.
    •  Z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Piechnika. Jego duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.
    • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    • - w poniedziałek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
      - w środę – Św. Jana z Dukli, kapł.
      - w sobotę - święto Św. Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

Msze Święte w Niedziele

7, 9, 11.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30
Środa 6,30     18
Czwartek 6,30     18
Piątek 6,30     18
Sobota 6,30

• 01-07-2015

Strefa Młodych Serc - Okulice 22 do 25 lipca.

Fragment z zaproszenia: Jako młoda osoba, możesz ulegać tej modzie, która nigdy nie zapewni Ci szczęścia. Jeżeli dostrzegasz, że już dawno uległeś/uległaś wpływom tego świata i Twoje serce jest twarde jak głaz, spróbuj zdecydować się na nową modę… To MODA NA … CZYSTOŚĆ!!! Nowa jakość i nowa gwarancja szczęścia! Gwarancja dająca życie!

• 26-06-2015

Oświadczenie Prezydium KEP

Posłowie popierający projekt ustawy „o leczeniu niepłodności” w wersji rządowej pozostają w niezgodzie z nauczaniem papieża Franciszka – podkreśla Prezydium Episkopatu. Biskupi mają nadzieję na poprawienie proponowanej ustawy w Senacie RP. Z wielkim smutkiem i rozczarowaniem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przyjęło wynik dzisiejszego głosowania Sejmu nad rządowym projektem ustawy „o leczeniu niepłodności”, przyjętej głosami 260 parlamentarzystów.

• 19-06-2015

"Pochwalony bądź".

W Watykanie ogłoszono przełomową encyklikę Ojca Świętego. "Laudato sii", bo tak brzmi w oryginale tytuł encykliki ekologicznej Papieża Franciszka "Pochwalony bądź". Jej głównym tematem jest troska o ochronę środowiska. Papież zwraca uwagę na to, że niszczenie przyrody idzie w parze z degradacją etyczną. W encyklice papież ostrzegł, że może dojść do tego, że następnym pokoleniom zostawimy "zbyt wiele gruzów, pustyń i śmieci".

• 12-06-2015

Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego wywodzi się z czasów średniowiecza; początkowo miał charakter prywatny, z czasem ogarnął szerokie rzesze wiernych. Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa kościół obchodzi w piątek po oktawie Bożego Ciała.

Dziś jest: 06-07-2015
Imieniny obchodzą: