O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • ogłoszenia - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2015

  • Dzisiaj Msze Święte o 7,11,16.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  • Przed kościołem do puszki można złożyć ofiarę, które będą przeznaczone na zakup pojazdów dla księży będących na misjach.
  • W tygodniu Msze Święte popołudniowe w środę, czwartek,  piątek i soboteę o godzinie 18.
  • W czwartek  Msza Świetą  i różaniec za Duszę sp. Władysława Pajora z intencji zamawiających Msze Święte w dniu  pogrzebu.
  • Jeszcze tylko w tym tygodniu można się zapisać  na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas.
  • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  - w środę - św. Marty
  - w piątek - św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  - w sobotę - św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła.

  Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa informuje o możliwości ubiegania się o stypendia na rok akademicki 2015/2016. Stypendia dla osób zamieszkałych na terenie gminy Iwkowa będą przyznawane w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Więcej informacji na stronie

  www.iwkowa.pl/aktualnosci/stypendia-dla-studentow-z-gminy-iwkowa-453.html

  W środę 29 lipca i  5 sierpnia od godz. 11.30 w przychodni lekarskiej „MEDYK” w Iwkowej i od godziny 15 w Ośrodku Zdrowia w Porąbce Iwkowskiej odbędą się badania USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc oraz echo serca. Badania wykonywane są na profesjonalnym aparacie USG Dopler Kolor. Badania są odpłatne, cena jednego badania to 55 zł.

   

Msze Święte w Niedziele

7, 9, 11.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30
Środa 6,30     18
Czwartek 6,30     18
Piątek 6,30     18
Sobota 6,30     18

 

 • 28-07-2015

  List Arcybiskupa do Prezydenta Komorowskiego

  Szanowny Panie Prezydencie, w nawiązaniu do listu Pana Prezydenta skierowanego do mnie w dn. 22 lipca br. chciałbym zwrócić uwagę na następujące kwestie. a. W swoim liście Pan Prezydent odwołuje się m.in. do art. 25 Konstytucji RP, gdzie jest mowa o autonomii państwa i Kościoła: „Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego”.

 • 22-07-2015

  Prezydium KEP: Katolicy nie mogą stosować ,,in vitro”

  Kosztem urodzin jednej osoby ludzkiej niszczone są inne nienarodzone dzieci, dlatego katolicy nie mogą stosować „in vitro” – czytamy w komunikacie Prezydium Episkopatu wydanym po ogłoszeniu decyzji prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podpisaniu ustawy dotyczącej procedury „in vitro”. Biskupi proszą katolików oraz wszystkich ludzi dobrej woli, aby chronili każde życie ludzkie od chwili poczęcia, otaczając również opieką osoby narodzone przy zastosowaniu metody „in vitro”. Małżonkowie, którzy pragną potomstwa, zachęcani są do podjęcia metod leczenia niepłodności, które są godziwe z punktu widzenia moralnego lub do adopcji.

 • 18-07-2015

  W niedzielę Msza Święta na cmentarzu

  Jest już tradycją w naszej parafii, że w okresie wakacji na cmentarzu parafialnym odprawiana jest Msza Święta za dusze zmarłych. Na Mszy Świętej można również zauważyć dużo osób z sąsiednich parafii, którzy przyjeżdżają pomodlić się przy grobach swoich bliskich. Przed Mszą Św. Parafialne Koło Caritasu będzie rozprowadzało znicze. O godzinie 9,30 modlitwy za zmarłych a Msza Święta o godzinie 10.

 • 16-07-2015

  JEZUS NA STADIONIE

  W sobotę O. John Bashobora poprowadzi rekolekcje na Stadionie Narodowym w Warszawie. O. Bashobora do Warszawy przyjechał na zaproszenie arcybiskupa Henryka Hosera, biskupa warszawsko-praskiego. O. John Bashobora pochodzi ze wschodniej Ugandy, pracuje w diecezji Mbarara. Odpowiedzialny za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym, jest też jej kierownikiem duchowym. Krajowy cenzor wydawnictw katolickich. Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej opiekuje się pięcioma tysiącami sierot. Zbudował im dwie szkoły podstawowe, dwie średnie, a pozostałe dzieci uczęszczają do szkół rządowych. Dzięki ojcu powstały dwa sierocińce, a budowa kolejnych jest w planach. W Polsce od czterech lat głosi rekolekcje ewangelizacyjne z posługą uzdrowienia i uwolnienia.

Dziś jest: 30-07-2015
Imieniny obchodzą:
Julity, Ludmiły, Zdobysława