O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • ogłoszenia - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.11.2015

  • Dzisiaj Msze Święte o godzinie 7, 9, 11, 14 i 16 (Przed Mszą Świętą wypominki).
  • Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata.   Po Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca P. Jezusa i akt oddania rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi - Królowi. Za jej odmówienie możemy dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Trwają w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizujące, zakończenie dzisiaj o godzinie 15,30.
  • W tygodniu Różaniec z wypominkami i Msza Święta o godzinie 16.
  • Pomoc Kościołowi w Potrzebie - jest stowarzyszeniem wspierającym wspólnoty Kościoła misyjnego , ofiary wojen oraz cierpiących w ustrojach totalitarnych. Stowarzyszenie prowadzi w całym kraju akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego ( zużyte komputery , drukarki ,TV , pralki, odkurzacze....). Środki uzyskane z recyklingu tego sprzętu przeznaczone są na w/w cel. . Prosimy o  włączenie się w tę zbiórkę . Odbiór  zużytego sprzętu w naszej parafii odbędzie się  27 listopada tj. najbliższy piątek  do godz. 10,30.
  • W sobotę o 9,30 rozpocznie się w naszej parafii Dekanalny Dzień Skupienia dla członków Caritas.
  • Najbliższa niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy Rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod nowym hasłem duszpasterskim: „Nowe życie w Chrystusie”.
  •  

  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:


  - we wtorek – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

   

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11, 16

W drugą niedzielę miesiąca

o godzinie  7, 9, 11, 14

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30     16
Wtorek 6,30    16
Środa 6,30     16
Czwartek 6,30     16
Piątek 6,30     16  
Sobota 6,30     16   

 

 • 21-11-2015

  REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE

  Od piątku do niedzieli trwały w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne „JEZUS NASZYM ŚWIATŁEM”.

 • 11-11-2015

  REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE

  REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE W PARAFII WOJAKOWA „JEZUS NASZYM ŚWIATŁEM” 20-22 listopada Prowadzi ks. Marek Zajdel - ceniony rekolekcjonista W dniach 20, 21, 22 listopada odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne „Jezus naszym światłem”, na które serdecznie zapraszają organizatorzy. Sam Pan Bóg zaprasza nas na duchową ucztę, w dzisiejszym zabieganym i nastawionym na konsumpcjonizm świecie niezwykle ważne jest przyjąć to wyjątkowe i bardzo osobiste zaproszenie.

 • 11-11-2015

  „Polski my naród, polski ród…”

  " Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy, I miłość ludzka stoi tam na straży, I wy winniście im cześć! " „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” – 11 listopada Święto Niepodległości. „Polski my naród, polski ród…” Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski.

 • 06-11-2015

  XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny

  XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem. Dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie poetycko–plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny Kózkówny. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią – takie słowa są myślą przewodnią tegorocznego konkursu.

 • 06-11-2015

  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

  „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce – już po raz siódmy – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku, w sposób szczególny możemy pomóc prześladowanym w Syrii. Podczas audiencji środowej Ojciec Święty Franciszek powiedział: W najbliższą niedzielę w Kościele w Polsce będzie obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Syrii. Wasze dzieło modlitwy i solidarności niech przyniesie wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Niech wam towarzyszy moje błogosławieństwo. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"

Dziś jest: 26-11-2015
Imieniny obchodzą:
Leona, Leonarda, Lesławy