Ogłoszenia parafiale 16 Niedziela zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczasowym  sponsorom, oraz osobom zaangażowanym w pomoc i organizację naszego wspólnego święta - festynu parafialnego, wszystkim, którzy przeznaczyli na ten cel choćby symboliczną złotówkę, oprócz loterii fantowej przewidziana jest licytacja wartościowych przedmiotów. Wszystkich pragnących wystawić  przedmiot w licytacji i w ten sposób spełnić uczynek  miłosierdzia wspierając osoby chore z naszej wspólnoty proszę o kontakt i zgłoszenie się  do 3 sierpnia.  Uzyskany dochód z loterii fantowej i licytacji będzie  w całości przeznaczony na pomoc osobom chorym w naszej parafii.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - to hasło XXXIV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która rozpocznie się 17.08.2016 r. Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską prowadzone będą w zakrystii do końca lipca. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. W wypadku dzieci, każde kolejne dziecko z domu do kl. VI płaci tylko 20zł."

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy, kapł.; w środę bł. Czesława, kapł.; w piątek św. Marię Magdalenę; w sobotę św. Brygidę, zak., patronkę Europy; w niedzielę św. Kingę; w przyszły poniedziałek św. Krzysztofa. W niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy na parafialnym parkingu. Ofiary składane w ramach Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku będą przeznaczone na misyjne środki transportu.

Serdecznie zachęcamy, by przeżywane przez nas chwile niedzielnego czy też wakacyjnego wypoczynku stały się okazją do ubogacenia swego ducha poprzez lekturę prasy katolickiej i dobrej książki. W Gościu niedzielnym radzimy zatem przeczytać:: „ w Czechach niewiele osób regularnie chodzi do kościoła. Tymczasem powstał tam klasztor o bardzo surowej regule. Dziś mieszka w nim 25 mnichów. Większość z nich to młodzi Czesi. Reportaż z zakonu Trapistów w Nowym Dvorze. Ponadto: jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach, oraz , ścinać czy leczyć?- O drzewach w Puszczy Białowieskiej, które przegrywają z kornikami.

W duchu wiary w życie wieczne i zmartwychwstanie ciała informujemy , że w dniu 12 lipca, około godziny 2350 przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, Biskup Radomski – Senior, wywodzący się z naszej diecezji tarnowskiej,  który aktualnie pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. Dewizę biskupią: „Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć” potwierdzał Ksiądz Arcybiskup pracą duszpasterską oraz troską o chorych i służbę zdrowia. W minionym tygodniu odeszła również  wywodząca się   z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności ś.p.: Michalina Karpiel Polecajmy   duszę ks. Abp-a oraz śp. Michaliny , jak również zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu.