Nasza droga do Betlejem

Spuście rosę niebiosa” Jest to modlitwa proroka Izajasza, błagającego Boga o rychłe przyjście Zbawiciela. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście.

W adwencie ważne miejsce zajmuje silnie zakorzenione w pobożności polskiej Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Najstarsze ślady odprawianej w Polsce Mszy Świętej roratniej sięgają XII w. W czasie rorat przy ołtarzu pali się ozdobna świeca. Jest ona symbolem Najświętszej Maryi Panny, która niesie ludziom Chrystusa.

Podobnie jak pastuszkowie i mędrcy, którzy szli za gwiazdą betlejemską, i my musimy pójść do Betlejem. Nasza droga będzie oczywiście symboliczna. Będą ją wyznaczały RORATY, czyli Msze święte ku czci Maryi - Matki Jezusa. W czasie tych Eucharystii będziemy zaglądali w głąb naszych serc, zastanawiając się nad naszą drogą do Jezusa

Adwent dla człowieka wierzącego, to czas przygotowania serca do radosnego spotkania z Chrystusem.