Wspaniała parafialna uroczystość

Uroczystość odpustowa ku czci  Matki Bożej Wniebowziętej 15 sierpnia  2016 roku zgromadziła wspólnotę parafialną oraz licznie zgromadzonych pielgrzymów, aby uwielbić Boga przez wstawiennictwo patronki naszej parafii oraz dziękować Matce Bożej i Panu Bogu za wszelakie dary ziemi. Sumę odpustową o godzinie 11  sprawował i homilię wygłosił ks. Stanisław Składzień proboszcz par Trójcy Świętej w Mielcu. Podczas sumy dziękowaliśmy Panu Bogu za 50 lat kapłaństwa naszego rodaka, ks. Józefa Bukowca, 30 lat posługi naszego księdza proboszcza Józefa Nowaka oraz 20 lat życia zakonnego naszych rodaczek siostry Kingi Bodek i siostry Anety Szot. Po Mszy Świętej wokół kościoła przeszła piękna procesja. Na zakończenie nabożeństwa  zostały poświęcone zioła, kwiaty i  kłosy zbóż.

Po południu na parkingu kościelnym  odbył się jubileuszowy festyn parafialny. Wszystkie zabawy i przygotowane atrakcje  cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Organizacją tego przedsięwzięcia zajął się ks. Jacek. Przygotowanie i przeprowadzenie festynu było możliwe dzięki życzliwość i zaangażowanie wielu mieszkańców naszej parafii i licznych sponsorów.  Mamy nadzieję, że wszyscy przyjemnie spędzili ten świąteczny czas.

Fotki z festynu