O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i otrzymane łaski.

24 marca 2024 roku

Informacje duszpasterskie

1.     W całym Kościele obchodzimy dzisiaj Niedzielę Palmową. Niedziela ta, na sześć dni przed Paschą przypomina nam uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dziś zatem rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Będziemy w nim przeżywać najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Ofiara na tacę w Niedzielę Palmową jako jałmużna postna jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2.     Dziś na Mszach Świętych tradycyjnie błogosławimy palmy.  Przy skarbonie Caritas są wykonane przez P. Marię Szwider i Szkolne Koło Caritas Palmy. Można je sobie zabierać a dowolną ofiarę można składać do Skarbony Caritas. Suma rozpocznie się procesją z palmami z placu przed kościołem, które poświęcimy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po południu Gorzkie Żale o godz. 15.30, a po nich Msza św. popołudniowa. Dzisiaj w czasie Gorzkich Żali będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację kościoła.

Ciąg dalszy ogłoszeń

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

630  17

630  17