Misyjny Dzień Dzieci - 6 stycznia

W uroczystość Trzech Króli mali misjonarze z Papieskiego Dzieła Misyjnego świętują Misyjny Dzień Dzieci. To ich patronalne święto obchodzone jest w katolickich parafiach na całym świecie. Światowy Dzień Misyjny Dzieci ustanowił w roku 1950 papież Pius XII. Wybrał dla niego uroczystość Objawienia Pańskiego lub najbliższą niedzielę po święcie Trzech Króli. W Polsce po raz pierwszy dzieci świętowały go w 1984 r.

Tego dnia nasze Parafialne Koło Misyjne Dzieci  przygotowało o godz. 9.00 misyjną oprawę liturgiczną Mszy Świętej. Dzieci przebrane w stroje  kolędnicze  i Trzech Mędrców modliły się za cały Kościół misyjny   oraz solidarność pomiędzy wszystkimi dziećmi świata.  Na ołtarzu złożyły kadzidło, złoto, kredę oraz skarbonki z ofiarami  parafian zebranymi podczas kolędowania.

Mali misjonarze z naszej parafii tak jak mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi i złożyli swoje dary.

Iwona Czyżycka - Duda