Pielgrzymka Obrońców Życia u stóp „Czarnej Madonny”

Na Jasnej Górze trwa 37. Pielgrzymka Obrońców Życia. Jej uczestnicy, u stóp „Czarnej Madonny”, modlą się o łaski dla działań na rzecz nienarodzonych dzieci.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył ks. abp Stanisław Nowak, arcybiskup  senior archidiecezji częstochowskiej. Podczas Mszy św. złożone zostało przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.

W programie pielgrzymki znajdują się również wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców związanych z ruchami pro-life – zapowiadał dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Podczas pielgrzymi wręczone zostaną nagrody konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki pt. „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

Spotkanie na Jasnej Górze zakończy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Poprowadzi ją ks. prałat Stanisław Maślanka, asystent kościelny Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci.

PRZESŁANIE XXXVII Pielgrzymki Obrońców Życia, Jasna Góra, 18 marca 2017

My, uczestnicy XXXVII Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę, wyrażamy uznanie dla wysiłków rządzących podejmowanych na rzecz rodziny i lepszej ochrony rodzicielstwa. Program 500+ przywrócił wielu rodzinom, szczególnie wielodzietnym, godność i nadzieję na normalne życie, Program Życie+ łagodzi problemy związane z trudnym rodzicielstwem. Na aprobatę zasługuje także wstrzymanie finansowania zabiegów in vitro z budżetu Państwa, a także wycofanie z wolnego obiegu, zaliczanej do tzw. „antykoncepcji awaryjnej”, mającej jednak też działanie wczesnoporonne, pigułki ella One.

Jednocześnie wyrażamy zaniepokojenie brakiem postępu w pracach na rzecz pełnej prawnej ochrony życia dzieci poczętych. Niezrozumiałym jest także wycofanie się Ministerstwa Zdrowia z prac mających na celu zablokowanie finansowania in-vitro z budżetów gminnych, a także dalsze utrzymywanie w obiegu środków farmaceutycznych mających możliwe wczesnoporonne działanie.

Agresja i ofensywa skrajnie feministycznych środowisk nie może usprawiedliwiać zaniechania działań na rzecz prawa do życia dla każdego człowieka, od momentu jego poczęcia. Nie może też być pretekstem do zaniedbań w dziedzinie wychowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa i prowadzenia kampanii edukacyjnych.

Dlatego zwracamy się apelem do polityków o odwagę i zdecydowanie w stanowieniu prawa służącemu życiu. Do dziennikarzy i osób odpowiedzialnych za środki masowego przekazu o publikację materiałów afirmujących życie, pokazujących prawdę o tragicznych następstwach aborcji i rzetelne ukazywanie problematyki pro-life. Do lekarzy i pracowników służby zdrowia zwracamy się z apelem o nie uleganie presji, kierowanie się sumieniem i poszanowanie życia każdego człowieka. Do wszystkich ludzi dobrej woli apelujemy o nie uleganie zniechęceniu i konsekwentne upominanie się o prawo do życia dla każdego, bez wyjątków!

W imieniu Pielgrzymów

dr Paweł Wosicki – Polska Federacji Ruchów Obrony Życia