Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

07 lipca, sobota

godz. 17.30 – Koncert orkiestry koncertowej Victoria

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza, biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

08 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 11.00 – Uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. kard. Zenon Grocholewski z Watykanu, były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Komunikat o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Kochana Rodzino Radia Maryja, Drodzy Słuchacze, Przyjaciele, Telewidzowie!

Przed nami już 27. Pielgrzymka do naszej Pani i Królowej, naszej Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze Zwycięstwa. Zaczynamy 7 lipca w pierwsza sobotę miesiąca o godzinie 18.00. Centralne świętowanie w druga niedzielę lipca (8 lipca), o godzinie 11.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski z Watykanu. Natomiast w sobotę Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Pacyfik-Dydycz z Drohiczyna, wielki przyjaciel Radia Maryja. Na nasze uroczystości przybądźmy wcześniej. W niedzielę rozpoczynamy godzinkami o godzinie 8.00.

Prosimy o wielką mobilizację. Wszyscy, kochana Rodzino Radia Maryja, jesteśmy solidarni i dlatego wszyscy idziemy na Jasną Gorę modlić się, dziękować i prosić. Dziękować za Polskę, za to, że jesteśmy Polakami; za 100 lat od odzyskania niepodległości. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność, a ta niewola była wynikiem winy Polaków, wielkiej winy naszych rodaków; zobojętnienia i jakiegoś moralnego upadku. To było zniewolenie na własne życzenie. Ale w tym samym czasie było wielu Polaków, którzy kochali Pana Boga, Kościół i Ojczyznę i z miłości wskrzesili naszą Ojczyznę.

Idziemy modlić się o takich Polaków, o taką Polskę, o takie przyszłe pokolenia dzieci i młodzieży, którzy będą kochać Boga i Ojczyznę.

Spieszmy się, bo zostało już niewiele czasu. Organizujmy się, nie odkładajmy na potem. Na organizację potrzeba wiele czasu i zabiegów. Na ostatnią chwilę pozostanie tylko zniechęcenie.

Kochani! Nie organizujmy w tym czasie żadnych innych pielgrzymek i wyjazdów. Kto tak czyni, to nie rozumie naszych spraw albo robi to celowo, wtedy jest to sabotaż. Tylko razem możemy zrobić coś wielkiego. Ważna jest modlitwa wszędzie, ale nie mówcie, że jadę tu czy tu, to już nie na Jasną Górę. W rodzinie czyni się zawsze coś razem.

Zapraszamy więc i spieszmy się. Szczegółowy program będziemy jeszcze podawać, a Państwu bardzo serdecznie dziękujemy.

Oczywiście, w Ameryce pielgrzymka odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca o godzinie 11.00 w Częstochowie amerykańskiej.

Bóg zapłać za współpracę. Wszyscy razem możemy wiele uczynić. Dla Boga, dla Ojczyzny. W ten sposób też dla siebie i swoich rodzin. Nie stójmy z boku. Obojętność, bierność dobrych wystarczy do zwycięstwa zła.

o Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja