O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• ogłoszenia - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.2015

• Dzisiaj Msze Święte o 7,9,11 i 16
    • W tygodniu Msze Święte wieczorne w środę, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.
    • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź w środę od  godziny 17 dla dzieci do klasy VI, w czwartek dla klas gimnazjalnych a w piątek dla dorosłych.
    • We wtorek Msza Święta dla dzieci, rodziców i nauczycieli przed rozpoczęciem roku szkolnego o godzinie 8,30
    • W piątek odwiedzimy chorych - wyjazd o godzinie 14,30 - prosimy o zgłoszenia.
    • W przyszłą niedziele o godzinie pierwszej w nocy wyjazd  do Częstochowy na Dożynki Jasnogórskie ( można się jeszcze do wtorku zapisywać)
    • W przyszłą niedziele Msze Św. o godz. 7, 9, 11 i 16.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – bł. Bronisławę, dziewicę,
    - w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    - w pierwszy piątek - czcimy Najświętsze Serca Jezusa,
    - w pierwsza sobota – czcimy Niepokalane Serce NMP.

Sołtys wsi Dobrociesz informuje, że w piątek 4 września o godzinie 18 odbędzie się zebranie wiejskie w Szkole Podstawowej.

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11, 16

W drugą niedzielę miesiąca o godzinie  7, 9, 11, 14

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30   8,30
Środa 6,30     18
Czwartek 6,30     18
Piątek 6,30     18
Sobota 6,30     18

• 28-08-2015

Upadnij na kolana

W piątek 28.08.2015 w kościele naszej parafii będzie prowadzona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po mszy porannej a zakończy mszą wieczorną o godzinie 18.

• 26-08-2015

Szli dziewięć dni by pokłonić się Matce Bożej

W strugach deszczu, ale z uśmiechem na twarzy i ze łzami wzruszenia w oczach pielgrzymi doszli do Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku przed tronem Jasnogórskiej Pani pokłoniło się w sumie około 7 tysięcy 200 pielgrzymów w tym 19 osób, które pielgrzymują od samego początku tarnowskich pielgrzymek czyli od 33 lat. Najmłodszy pielgrzym (grupa 25) miał 5 miesięcy, a najstarszy (grupa 11) 84 lata.

• 21-08-2015

Uroczystości odpustowe na Pasierbcu

Od 22 do 30 sierpnia potrwają uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Będą Msze Święte, modlitwa nowennowa, Dróżki Maryjne, Różaniec i Droga Krzyżowa. W Pasierbcu będą się modlić m.in. biskupi, kapłani, siostry zakonne i pielgrzymi z całego regionu. Będzie nocne czuwanie i poświęcenie Ogrodu Maryjnego. Na uroczystości został zaproszony m.in. kard. Stanisław Dziwisz.

• 17-08-2015

Pielgrzymi wyruszyli

W poniedziałek 17 sierpnia na pielgrzymi szlak do Częstochowy wyruszyła XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Pomimo że poranek był nieco burzowy i deszczowy – to w momencie wymarszu pojawiło się już słońce. Na trwające dziewięć dni „rekolekcje w drodze” zdecydowali się głównie młodzi ludzie, ale są też osoby starsze i całe rodziny. Przed pielgrzymami ponad 200 km drogi.

• 11-08-2015

Do Matki Bożej Wojakowskiej

15 sierpnia (sobota) w Kościele Katolickim obchodzi się jedno z najważniejszych Świąt Maryjnych: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Dla naszej parafii jest to święto szczególne gdyż w tym dniu przeżywamy uroczystość odpustową. Jak co roku do stóp Wojakowskiej Pani zawita wielu pielgrzymów by wspólnie z nami dziękować Matce Bożej za dary ziemi. Plan uroczystości. Piątek - spowiedź parafialna od godz. 15 do 17, od 17 do 17,30 przerwa w spowiedzi, od 17,30 do 18 spowiedź a o godzinie 18 Msza Świeta. Sobota - Msze Święte o godzinie 7, 9, 11 (główna suma odpustowa) i 16. Uroczystej sumie przewodniczył będzie Ks. Prof Dr hab. Jacek Siewiora, który również wygłosi homilię.

Dziś jest: 02-09-2015
Imieniny obchodzą: