O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła 23.10.2016

  Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną, a po niej Tydzień Misyjny. Ofiary z dzisiejszego dnia przeznaczone są na dzieło misyjne naszego Kościoła.

  Po południu o 16 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza Święta.

  W tygodniu, poza wtorkiem nabożeństwa październikowe o godzinie 17.

  We wtorek, w rocznicę poświęcenia kaplicy Wszystkich Świętych, na cmentarzu, obchodzić będziemy odpust. Rano we wtorek będzie o  godzinie 6, 30  Msza w kościele. Natomiast  już na cmentarzu będzie o 16 główna Msza Św. odpustowa. Po tej Mszy Św. będzie różaniec nabożeństwa październikowego. My kapłani będziemy w tym czasie służyć w konfesjonale. Po nabożeństwie różańcowym Pan Jezus będzie cały czas wystawiony w monstrancji, aby można było przyjść na adorację prowadzoną przez grupę wiernych  parafii (Kościół Domowy). O godzinie 20 będzie jeszcze jedna Msza Święta, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja związane jest z kończącym się Rokiem Miłosierdzia oraz narodową pokutą.

  Przed  zbliżającymi  się Świętami Wszystkich Świętych, każdego dnia w tygodniu służymy w konfesjonale od godziny 16 oraz w trakcie nabożeństwa różańcowego. Korzystajmy wcześniej ze spowiedzi , by później uniknąć kolejek.

  Do chorych przed świętami Wszystkich Świętych i na pierwszy piątek miesiąca udamy się w następny poniedziałek. Prosimy zapisywać chorych, a do chorych z Dobrociesza prosimy o podwiezienie kapłana.

  W przyszłą niedzielę Msze Święte o 7, 9, 11 i 16 z różańcem. W przyszłą niedzielę „Caritas” będzie rozprowadzał „chlebki miłosierdzia”. Pieczywo będzie pieczone przez p. Agatę Kosakowską, której gorąco dziękujemy za ten szlachetny gest i podjęty trud. Caritas będzie miał również wystawiony kramik we wtorek przed cmentarzem ze świecami i słodyczami.

  W piątek 28 X będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Gdy by ktoś posiadał taki zbędny sprzęt, proszę go dostarczyć  na boczny parking przy kościele.

  Spotkania w tym tygodniu : piątek o 18,30 Grupa Apostolska starsza, sobota o godzinie 9 – lektorzy a o 10 - DSM

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30    17
Wtorek 6,30     16,    20
Środa 6,30     17
Czwartek 6,30      17
Piątek  6,30     17
Sobota  6,30     17

 

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

 

W piątek  obchodzimy Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

 

 • 25-10-2016

  Biskup Rycerzem

  Bp Stanisław Salaterski został wyróżniony godnością Rycerza – Kawalera orderu św. Jana Kantego. Uroczystość odbyła się w Krakowie w Kolegacie św. Anny. Order wręczono biskupowi w uznaniu zasług dla Kościoła, Ojczyzny i Bractwa Kurkowego w Tarnowie. "Trzeba to czytać w łączności z Bractwem Kurkowym, które po reaktywacji istnieje w Tarnowie od 20 lat i podejmuje różne działania związane nie tylko z udziałem w uroczystościach religijnych.

 • 20-10-2016

  Pielgrzymka nauczycieli do Tuchowa

  Do sanktuarium Matki Bożej przybędą w sobotę, 22 października nauczyciele. W programie m.in. konferencja i Msza Św. pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza. Będzie też przejście przez Bramę Miłosierdzia i okazja do spowiedzi.

 • 13-10-2016

  "Wielka pokuta” – przebłagalna modlitwa za grzechy narodu polskiego

  Do przebłagania za grzechy narodowe, w tym aborcję, pijaństwo, czy zawiść, wzywają organizatorzy „Wielkiej pokuty”, która 15 października odbędzie się na Jasnej Górze. W całodniowej modlitwie pokutnej weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 • 07-10-2016

  Iskra Bożgo Miłosierdzia

  28 września Akcja Katolicka działająca przy Parafii p.w Matki Bożej Wniebowziętej włączyła się w międzynarodową inicjatywę zespołu "Iskierka Bożego Miłosierdzia z Łodzi. Tego dnia członkowie Stowarzyszenia połączyli się we wspólnej modlitwie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia pod Krzyżem zlokalizowanym na posesji Jolanty i Wiesława Łagoszów.

 • 03-10-2016

  Historia modlitwy Różańcowej

  Nazwa „różaniec” wywodzi się ze średniowiecza. Odmawianie Różańca porównywano z ofiarowaniem Matce Bożej róż. Stąd modlitwę tę nazwano wieńcem z róż, czyli Różańcem (Rosarium). Zdrowaś Maryjo, najważniejsza modlitwa w różańcu, wyrosła z Ewangelii. Złożyły sie na nią słowa anioła Gabriela: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą" (Łk 1,28) i słowa Św. Elżbiety: "Błogosławione jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc Twojego łona" (Łk 1,42).

 • 19-09-2016

  Orędzie Ojca Świętego na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

  Rok Święty Miłosierdzia zachęca nas do refleksji na temat relacji między komunikacją a miłosierdziem. Kościół zjednoczony z Chrystusem, żywym ucieleśnieniem Boga Miłosiernego jest powołany bowiem do życia miłosierdziem, jako znakiem rozpoznawczym całego swego istnienia i działania. To, co mówimy i jak mówimy, każde słowo i każdy gest powinien móc wyrazić współczucie, czułą troskę i przebaczenie Boga dla wszystkich.

Dziś jest: 26-10-2016
Imieniny obchodzą:
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Msze Święte w Niedziele

      O godzinie  7, 9, 11 i  16

      W drugą niedzielę miesiąca

      o godzinie 7, 9, 11 i 14