O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• ogłoszenia - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.08.2015

• Dzisiaj Msze Święte o 7,9,11
    • W tygodniu Msze Święte wieczorne w środę, czwartek i piątek o godzinie 18.
    • W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 11 będzie udzielany dla dzieci Sakrament Chrztu. Nauka dla rodziców dzieci w środę po Mszy Świętej wieczornej.
    • W tym tygoniu będzie można skorzystaś ze spowiedzi przed pierwszym piątkim miesiąca - w środę dzieci do klas piątych, w czwartek klasa VI,  gimnazjum i młodzież a w piątek dorośli. Spowiedź rozpocznie się od godziny 17.
    • W piątek spowiedż dla chorych - o godzie 8 wyjazd w kierunku Dobrociesza o godzinie 11 w kierunku Porąbki Iwkowskiej i Rajbrotu. Prosimy o zgłoszenie chorych.
    • W przyszłą niedzielę ofiary składamy na potrzeby Seminarium Duchownego.
    • W czwartek  Msza Świetą  i różaniec za Duszę sp. Joanny Czyżckiej z intencji zamawiających Msze Święte w dniu  pogrzebu.
    • Jeszcze tylko  dzisiaj  można się zapisać  na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.
    • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek - Św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów,
    - w czwartek - święto Przemienienia Pańskiego,
    - w sobotę - Św. Dominika, kapłana.

W środę  5 sierpnia od godz. 11.30 w przychodni lekarskiej „MEDYK” w Iwkowej i od godziny 15 w Ośrodku Zdrowia w Porąbce Iwkowskiej odbędą się badania USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc oraz echo serca. Badania wykonywane są na profesjonalnym aparacie USG Dopler Kolor. Badania są odpłatne, cena jednego badania to 55 zł.

Msze Święte w Niedziele

7, 9, 11.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30
Środa 6,30     18
Czwartek 6,30     18
Piątek 6,30     18
Sobota 6,30

• 01-08-2015

Pamiętamy

Dziś idę walczyć - Mamo! Może nie wrócę więcej, Może mi przyjdzie polec tak samo Jak, tyle, tyle tysięcy Józef Szczepański "Ziutek" (1922-1944) 1 sierpnia obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – bohaterskiego zrywu Żołnierzy Armii Krajowej, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00, na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego. W dniu wybuchu powstania SS-Reichsführer Heinrich Himmler, powołując się na dyspozycję Hitlera, wydał rozkaz zniszczenia miasta i wyniszczenia ludności cywilnej Warszawy.

• 28-07-2015

List Arcybiskupa do Prezydenta Komorowskiego

Szanowny Panie Prezydencie, w nawiązaniu do listu Pana Prezydenta skierowanego do mnie w dn. 22 lipca br. chciałbym zwrócić uwagę na następujące kwestie. a. W swoim liście Pan Prezydent odwołuje się m.in. do art. 25 Konstytucji RP, gdzie jest mowa o autonomii państwa i Kościoła: „Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego”.

• 22-07-2015

Prezydium KEP: Katolicy nie mogą stosować ,,in vitro”

Kosztem urodzin jednej osoby ludzkiej niszczone są inne nienarodzone dzieci, dlatego katolicy nie mogą stosować „in vitro” – czytamy w komunikacie Prezydium Episkopatu wydanym po ogłoszeniu decyzji prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podpisaniu ustawy dotyczącej procedury „in vitro”. Biskupi proszą katolików oraz wszystkich ludzi dobrej woli, aby chronili każde życie ludzkie od chwili poczęcia, otaczając również opieką osoby narodzone przy zastosowaniu metody „in vitro”. Małżonkowie, którzy pragną potomstwa, zachęcani są do podjęcia metod leczenia niepłodności, które są godziwe z punktu widzenia moralnego lub do adopcji.

• 18-07-2015

W niedzielę Msza Święta na cmentarzu

Jest już tradycją w naszej parafii, że w okresie wakacji na cmentarzu parafialnym odprawiana jest Msza Święta za dusze zmarłych. Na Mszy Świętej można również zauważyć dużo osób z sąsiednich parafii, którzy przyjeżdżają pomodlić się przy grobach swoich bliskich. Przed Mszą Św. Parafialne Koło Caritasu będzie rozprowadzało znicze. O godzinie 9,30 modlitwy za zmarłych a Msza Święta o godzinie 10.

Dziś jest: 03-08-2015
Imieniny obchodzą: