O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• Ogłoszenia -Czwarta Niedziela Zwykła 31.01.2016

•  Dzisiaj po Mszy Św. popołudniowej o godzinie 17 w remizie OSP w Wojakowej przedszkolaki i dzieci z klas początkowych wystawiają inscenizację Jasełek, która została przygotowana  pod kierunkiem Ks .Jacka i nauczycielek pani Bożeny , Aleksandry  oraz Anny . Serdecznie zapraszamy.
    • Dziś  pierwszy dzień triduum przed świętem M.B. Gromnicznej, spowiadamy przed każdą Mszą do południa oraz w ich trakcie. Drugi dzień triduum będzie jutro , Msza Św. z nauką stanową będzie o godzinie 17,30, a od godziny 16 będziemy służyć w konfesjonałach.
    • We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. będą o godzinie 7, 10, i po południu o 18. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie gromnic.
    • Święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego czyli osób, które poprzez śluby zakonne poświęciły swe życie Bogu. Składka w tym dniu jest przeznaczona na pomoc zakonom klauzurowym a więc tym zakonom, które jak np. Klaryski w Starym Sączu na całe życie zamykają się za murami klasztoru i w imieniu nas wszystkich oddają się modlitwie.
    • W środę Msze Św. z nabożeństwami popołudniowymi będą o 16. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź  będzie w środę klasy III, IV, V, w czwartek VI i gimnazjum, a w piątek młodzież i dorośli. W każdym z tych dni spowiedź od godziny 15.

• W tym tygodniu będzie w środę Św. Błażeja  - błogosławieństwo gardła, w piątek Św. Agaty – błogosławieństwo chleba, wody i soli.
    • Dzisiaj przed Kościołem odbywa się promocja Światowych Dni Młodzieży. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie prezentacji dotyczących Światowych Dni Młodzieży  Natalii Drożdżak i Weronice Bodek. Dziękujemy również za upieczenie ciasteczek – cegiełki ,które to są rozprowadzane po każdej Mszy Św. przed Kościołem przez młodzież Grupy Apostolskiej. Dochód ze sprzedaży ciasteczek przeznaczony będzie na finansowanie tygodnia misyjnego w naszej parafii oraz pomoc finansową dla młodzieży z naszej parafii.
    • 13 lutego, w sobotę w godz. 9-18 w Parafii p.w Narodzenia NMP w Czchowie odbędą się warsztaty dla ojców! Ogólnopolska inicjatywa Tato.Net zaprasza mężczyzn chcących wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności na warsztaty „Bliżej – pełna łączność.  Prosimy chętnych o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii.

Spotkania w tym tygodniu ;

Czwartek o godzinie 16 nabożeństwo i Msza Św. – klasy I i II gimnazjum.

Piątek  o godzinie 16 nabożeństwo i Msza Św.  – kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum.

Piątek  o godzinie 17 Grupa Apostolska Młodzieży.

Sobota   o godzinie 9 Ministranci i Lektorzy  oraz kandydaci na ministrantów.  O godzinie 10 DSM.

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11, 16

W drugą niedzielę miesiąca

o godzinie  7, 9, 11, 14

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30
Wtorek 6,30 ,

6,30    16

Czwartek 6,30    16
Piątek 6,30    16
Sobota 6,30

• 01-02-2016

Jasełka nagorodzone gromkimi brawami

Z inicjatywy Ks. Jacka Wojnarowicza 31 stycznia w budynku remizy OSP w Wojakowej uczniowie klas IIa, IIb oraz III przedstawili Jasełka. Oprócz kluczowych postaci Maryi i Józefa na scenie można było zobaczyć trzech króli, gospodarzy, pasterzy, Heroda z diabłami i śmiercią oraz czuwających nad całością aniołów. Gościnnie wystąpiła również Ania Kukla, która swoimi solowymi występami uświetniła całość przedstawienia.

• 30-01-2016

Matki Bożej Gromnicznej

Oficjalna nazwa tego święta to Ofiarowanie Pańskie, obchodzone 40 dni po Bożym Narodzeniu. Upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa ma charakter wybitnie Maryjny. Widzimy Maryję, jako Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która tym Światłem nas broni oraz osłania od wszelkiego zła.

• 24-01-2016

Zespół Projekt Pana Sławiący

Fragmenty występu zespołu Projekt Pana Sławiący w kościele parafialnym w Wojakowej

• 22-01-2016

Nasi animatorzy ŚDM - Kraków 2016

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Jestem Natalia Drożdżak (animator parafialny) razem z Weroniką Bodek . Zajmujemy się organizacją Tygodnia Misyjnego podczas ŚDM w naszej Parafii.

Dziś jest: 07-02-2016
Imieniny obchodzą: