O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 16 Niedziela zwykła 17.07.2016

  • Przeżywamy 16 niedzielę zwykłą.

   W środę w godzinach wieczornych ok. 21 do naszego Dekanatu przybędzie młodzież (58 osób) z Niemiec. Nasza parafia będzie gościć 14 osób.

   - W czwrtek o godz. 9 00 w Kościele w Czchowie  będzie powitanie i katecheza, potem zwiedzanie terenu naszej Gminy.  Ok godz. 14.00 zwiedzanie zamku w Tropsztynie – obiad w na zaporze  w Czchowie. O godz. 18.00 Eucharystia  w Kościele Parafialnym w Czchowie. Zapraszamy szczególnie na tę Mszę św. WSZYSTKICH. Po Mszy św. będzie spotkanie integracyjne  zakończenie dnia i powrót do domów ok. godz. 22.

   - W piątek  tzw. Dzień pielgrzymkowy  o godz. 9 00 w kościele w Czchowie modlitwy poranne , potem Droga Krzyżowa i Msza św. ok. godz. 12 00  na Kozieńcu po Mszy św. udajemy się w dalsza trasę pieszo  do sanktuarium w Tropiu. Na zaporze w Czchowie po drodze będzie obiad.  O godzinie 19 00– festiwal młodych na rynku w Czchowie zakończenie dnia i powrót do domów ok. 22 00 

   - W sobotę o godz. 9.00 modlitwy poranne w naszym kościele, praca fizyczna na rzecz parafii , obiad na plebanii .
   O godz 12 20 wyjazd do Czchowa skąd wspólnie pojedziemy do Starego Sącza i tam o godz. 15.00 Koronka i Msza św. Powrót do domów  ok. godz. 23 00.

   - W niedzielę – pobyt młodzieży u rodzin. Na godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu  z młodzieżą niemiecką.  O godz. 21 00 zapraszamy na wieczorny Apel do naszego Kościoła gdzie pożegnamy pielgrzymów.

   - W poniedziałek o godz. 6 00 wyjeżdżamy do Krakowa na przeżywanie Tygodnia Głównego. Nasza grupa Młodzieży z  parafii  liczy 45 osób. Miejsce zamieszkania to VI LO w Krakowie na ul. Wąskiej , dzielnica Kazimierz.

  • We wtorek o godzinie 19 00 na hali naszego gimnazjum odbędzie się ostatnie już spotkanie i próba dla wszystkich wyjeżdżających na ŚDM do Krakowa. Bardzo proszę o odpowiedzialność i obecność wszystkich zgłoszonych.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 10 00 będzie sprawowana  msza św. na cmentarzu . Tę mszę świętą poprzedzą modlitwy za zmarłych, które rozpoczną się o 9 30. Pozostałe msze św. o 7 00  i 16 00 . Nie ma mszy św. o godz. 9  . Prosimy również aby każda rodzina zadbała o porządek na grobie swoich najbliższych. Niech to będzie wyraz naszej odpowiedzialności , ale również szacunku i czci dla tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Przed mszą świętą na cmentarzu przedstawiciel Parafialnego oddziału Caritas będą rozprowadzać znicze, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy ogłoszeń

Msze Święte w Niedziele

 

          Godzina  7, 9, 11.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30  
Wtorek 6,30 
Środa 6,30    18
Czwartek 6,30    18
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30 

 

 • 22-07-2016

  W niedzielę Msza Święta na cmentarzu

  Jest już tradycją w naszej parafii, że w okresie wakacji na cmentarzu parafialnym odprawiana jest Msza Święta za dusze zmarłych. Na Mszy Świętej można również zauważyć dużo osób z sąsiednich parafii, którzy przyjeżdżają pomodlić się przy grobach swoich bliskich. Przed Mszą Św. Parafialne Koło Caritasu będzie rozprowadzało znicze. O godzinie 9,30 modlitwy za zmarłych a Msza Święta o godzinie 10.

 • 14-07-2016

  Zmarł ks. Abp Zygmunt Zimowski

  We wtorek 12 lipca przed północą zmarł ks. abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia (Watykański Minister Zdrowia) i biskup senior Diecezji Radomskiej. Był bliskim współpracownikiem trzech papieży. Mottem jego biskupiego życia były słowa: „Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć”. Ks. abp Zimowski zmarł po długiej chorobie nowotworowej. Przed śmiercią zdążył do niego zatelefonować papież Franciszek. Ojciec Święty zapewnił arcybiskupa o swej łączności duchowej i modlitwie. Udzielił mu również swego błogosławieństwa. Kilka dni wcześniej zadzwonił do ks. abp Zimowskiego papież emeryt Benedykt XVI.

 • 07-07-2016

  Relikwie Cudu Eucharystycznego wystawione do adoracji

  W kościele pw. św. Jacka w Legnicy zostały wystawione do publicznej adoracji relikwie cudownie przemienionej Hostii. Uroczystości w sobotę przed południem rozpoczęło nabożeństwo wynagradzające w katedrze legnickiej.

 • 26-06-2016

  Ministranci i DSM u Królowej Tatr

  25 czerwca odbyła się wycieczka Ministrantów i lektorów naszej parafii do Zakopanego. Ministranci byli u M.B. Królowej Tatr na Wiktorówkach a następnie wyruszyli na Rusinową Polanę z której mogli podziwiać piękną panoramę Tatr Wysokich; zobaczyć Rysy czy Gerlach. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zakopanego i Aquapark. Wcześniej bo 18 czerwca pokłoniły się M.B Królowej naszych gór dziewczęta z DSM. Organizatorem i opiekunem wyjazdu był ks. Jacek.

 • 25-06-2016

  Młodzież z naszej parafii zatańczy przed Ojcem Świętym

  Jak to się stało, że młodzież z Wojakowej będzie tańczyć w Krakowie w czasie ŚDM? Zaczęło się od tego, że o. Jan Góra, kiedy jeszcze żył, załatwił to, aby w czasie tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie obecne były w tym zgromadzeniu tańce lednickie. Przygotowują duży zespół wodzirejowi ledniccy z całej Polski. Tancerzy wszystkich docelowo ma być około 400. Będą w Brzegach, na Błoniach krakowskich, także w innych miejscach. Grupę z naszej diecezji przygotowuje znakomici wodzirejowie Lilla Sztyler i Mariusz Niedziałkowski z Brzeska.

Dziś jest: 23-07-2016
Imieniny obchodzą:
Sławy, Sławosza, Żelisławy