O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - 13 Niedziela zwykła 26.06.2016

  • Dziś zwyczajny porządek Mszy Świętych.
  • W tygodniu Msze Święte rano o 6,30, po południu od środy do końca tygodnia o 18.
  • W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych. W czwartek różaniec za zmarłego Aleksandra Hełmeckiego niech rodzina zacznie o 17,30.
  • W tygodniu 1-szy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na 1-szy piątek w każdy dzień od 6 rano; w środę i czwartek także po południu od godziny 17,30, a w piątek od 17.
  • Do chorych kapłan uda się w piątek od godziny 8.
  • W przyszłą niedzielę Msze Święte będą już w porządku wakacyjnym tzn. o godzinie 7, 9, 11. Nie będzie już Mszy Świętej popołudniowej.
  • W środę przypada Uroczystość  św. Piotra i Pawła.  Nie jest to już święto obowiązkowe  co do uczestnictwa we Mszy Świętej, lecz od początków chrześcijaństwa obchodzono go bardzo uroczyście. Jeżeli to tylko możliwe zachowajmy charakter dnia świątecznego. Msze Święte w uroczystość Piotra i Pawła będą o 7, 10, 18.
  • W przyszłą niedzielę nasza młodzież jeszcze raz będzie rozprowadzać ciasteczka z myślą o ŚDM.  Tym razem zdobyty dochód przeznaczą na organizowanie pobytu młodzieży z zagranicy. W naszej parafii podczas tzw. Tygodnia Misyjnego będziemy gościć młodzież niemiecką; ma  być 15 osób.
  • Przypominamy o zapisach na pielgrzymki; pieszą na Jasną Górę i autokarową do źródeł chrześcijaństwa – można się zapisywać jeszcze przez ten tydzień.

   

   

   

Msze Święte w Niedziele

 

          Godzina  7, 9, 11.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30  
Wtorek 6,30 
Środa 7, 10, 18
Czwartek 6,30    18
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30   18

 

 • 26-06-2016

  Ministranci u Królowej Tatr

  25 czerwca odbyła się wycieczka Ministrantów i lektorów naszej parafii do Zakopanego. Ministranci byli u M.B. Królowej Tatr na Wiktorówkach a następnie wyruszyli na Rusinową Polanę z której mogli podziwiać piękną panoramę Tatr Wysokich; zobaczyć Rysy czy Gerlach. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zakopanego i Aquapark.

 • 25-06-2016

  Młodzież z naszej parafii zatańczy przed Ojcem Świętym

  Jak to się stało, że młodzież z Wojakowej będzie tańczyć w Krakowie w czasie ŚDM? Zaczęło się od tego, że o. Jan Góra, kiedy jeszcze żył, załatwił to, aby w czasie tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie obecne były w tym zgromadzeniu tańce lednickie. Przygotowują duży zespół wodzirejowi ledniccy z całej Polski. Tancerzy wszystkich docelowo ma być około 400. Będą w Brzegach, na Błoniach krakowskich, także w innych miejscach. Grupę z naszej diecezji przygotowuje znakomici wodzirejowie Lilla Sztyler i Mariusz Niedziałkowski z Brzeska.

 • 18-06-2016

  „Reanimacja serca” w Dębowcu

  Będzie krócej niż co roku, ale równie ciekawie i intensywnie – zapowiadają organizatorzy 29 Saletyńskiego Spotkania Młodych, które pod hasłem „Reanimacja serca” odbędzie się pod koniec czerwca w sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu. Saletyńskie Spotkanie Młodych to dobra chrześcijańska muzyka, refleksja i modlitwa oraz ciekawa i twórcza rozrywka.

 • 11-06-2016

  Znamy oficjalny program lipcowej wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce.

  Papież będzie w naszym kraju od 27 do 31 lipca w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Oprócz stolicy Małopolski odwiedzi także Jasną Górę i Oświęcim. W stosunku do wstępnie, ogłoszonego w marcu programu, jest kilka nowych miejsc, do których przybędzie Ojciec Święty. Następca św. Piotra spotka się m.in. z chorymi dziećmi i ich rodzinami w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu, przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą.

 • 04-06-2016

  XX Spotkanie LEDNICA 2000

  Nawet 80 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy. Spotkanie młodych na Polach Lednickich odbędzie się w najbliższą sobotę – 04.06.2016. Przebiegnie pod hasłem "Amen" i będzie pierwsze bez pomysłodawcy - ojca Jana Góry, który zmarł w grudniu.Duszpasterz odpowiedzialny za tegoroczną Lednicę - dominikanin, ojciec Wojciech Prus - zaprasza młodych ludzi z całej Polski. Tegoroczna Lednica będzie nawiązywać m.in. do 1050-lecia Chrztu Polski.

Dziś jest: 27-06-2016
Imieniny obchodzą:
Cypriana, Emanueli, Władysława