O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • ogłoszenia - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2015

   

  • Dzisiaj Msze Święte o 7,9,11, i 16.
  • Jutro 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 7, 10 ,18. Ofiary w tym dniu przeznaczamy na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa popołudniu w tych dniach o godzinie 18. W środę, czwartek i piątek o godzinie 17,30 będzie można skorzystać ze Spowiedzi Świętej.
  • Zbliża się Odpust Tuchowski , który potrwa od 1 do 9 lipca pod hasłem: „ Maryja z nami na drogach nawrócenia”.
  • W najbliższy piątek o godzinie 8, będzie wyjazd do chorych - prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  • Zapraszamy młodych na spotkanie – „Strefa młodych serc Okulice 2015” które odbędzie się w dniach 22.07 – 25.07.2015. Koszt pobytu z wyżywieniem 100zł. Zapisy w zakrystii.
  • Można się również zapisywać na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską Tarnów – Częstochowa (do pielgrzymki pozostało jeszcze 49 dni).
  • W okresie wakacji Msze Święte w niedzielę o godzinie 7, 9, 11.
    

   

   

Msze Święte w Niedziele

7, 9, 11,

7, 9, 11, 14 - w drugą niedzielę miesiąca

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 7, 10, 18
Wtorek 6,30
Środa 6,30     18
Czwartek 6,30     18
Piątek 6,30     18
Sobota 6,30     18

 

 • 01-07-2015

  Strefa Młodych Serc - Okulice 22 do 25 lipca.

  Fragment z zaproszenia: Jako młoda osoba, możesz ulegać tej modzie, która nigdy nie zapewni Ci szczęścia. Jeżeli dostrzegasz, że już dawno uległeś/uległaś wpływom tego świata i Twoje serce jest twarde jak głaz, spróbuj zdecydować się na nową modę… To MODA NA … CZYSTOŚĆ!!! Nowa jakość i nowa gwarancja szczęścia! Gwarancja dająca życie!

 • 26-06-2015

  Oświadczenie Prezydium KEP

  Posłowie popierający projekt ustawy „o leczeniu niepłodności” w wersji rządowej pozostają w niezgodzie z nauczaniem papieża Franciszka – podkreśla Prezydium Episkopatu. Biskupi mają nadzieję na poprawienie proponowanej ustawy w Senacie RP. Z wielkim smutkiem i rozczarowaniem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przyjęło wynik dzisiejszego głosowania Sejmu nad rządowym projektem ustawy „o leczeniu niepłodności”, przyjętej głosami 260 parlamentarzystów.

 • 19-06-2015

  "Pochwalony bądź".

  W Watykanie ogłoszono przełomową encyklikę Ojca Świętego. "Laudato sii", bo tak brzmi w oryginale tytuł encykliki ekologicznej Papieża Franciszka "Pochwalony bądź". Jej głównym tematem jest troska o ochronę środowiska. Papież zwraca uwagę na to, że niszczenie przyrody idzie w parze z degradacją etyczną. W encyklice papież ostrzegł, że może dojść do tego, że następnym pokoleniom zostawimy "zbyt wiele gruzów, pustyń i śmieci".

 • 12-06-2015

  Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

  Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego wywodzi się z czasów średniowiecza; początkowo miał charakter prywatny, z czasem ogarnął szerokie rzesze wiernych. Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa kościół obchodzi w piątek po oktawie Bożego Ciała.

Dziś jest: 03-07-2015
Imieniny obchodzą:
Anatola, Jacka, Mirosławy