O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

• ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

Dzisiejsza obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazwana w Polsce „Zielonymi Świątkami. Dziś kończy się okres wielkanocny i obowiązek Komunii Św. Wielkanocnej. Jutro drugi dzień świąteczny - Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. W naszym kościele Msze Św. będą o godzinie 7, 10, 18. W czasie Mszy Świętej o godzinie 7, i 10 występ zespołu muzycznego z Buczacza (parafii księdza Darka Piechnika). W piątek o godzinie 19 odbędzie się w naszej parafii spotkanie organizacyjne dla osób z naszej parafii i innych parafii, którzy wyjeżdżają na XIX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą (6 czerwiec 2015). W niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie Akcji Katolickiej. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: We wtorek wspomnienie świętego Filipa Nereusza – kapłana W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana W piątek wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.

Msze Święte w Niedziele

7, 9, 11, 16 - w drugą niedziele miesiąca 7,9,11,14
  • 21-05-2015

Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nosi u nas popularną nazwę "Zielonych Świątek", dlatego zapewne, że obchodzimy je w najpiękniejszej porze roku, gdy przyroda cała w pełnym jest rozkwicie. W języku liturgicznym święto Ducha Świętego nazywa się "Pięćdziesiątnicą" - z greckiego Pentecostes, tj. pięćdziesiątka, - bo obchodzi się 50-go dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim.

• 18-05-2015

Ksiądz Darek będzie z nami

W przyszły poniedziałek 25.05.2015 przyjedzie do naszej parafii ksiądz Darek Piechnik, który jest obecnie na Ukrainie.

• 18-05-2015

Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę 17 maja na Mszy Świętej o godzinie 10,30 w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Św.

Dziś jest: 25-05-2015
Imieniny obchodzą: