O parafii

Parafia Wojakowa położona jest w południowej części Małopolski, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego. Sercem parafii jest kościół a w nim z okresu baroku ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem . W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia do Wojakowej przybywa mnóstwo pielgrzymów z różnych zakątków, aby pokłonić się Matce Bożej Wojakowskiej i podziękować za wszystkie dary ziemi i wszelkie dobro.

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia - Piąta Niedziela Wielkanocy 24.04.2016

  •  Dzisiaj tradycyjny porządek Mszy Św.. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w związku z zakończonym tygodniem modlitw o powołania.
  • W tygodniu popołudniowe nabożeństwa o godzinie 18; od środy. W czwartek różaniec poprowadzi róża Krystyny Załupskiej.
  • W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. O godzinie 17 będzie Msza Św. , w której uczestniczyć będą strażacy z całej gminy, a po Mszy Św. nabożeństwo majowe. Serdecznie i gorąco zapraszamy.
  • W niedzielę za tydzień na Mszy Św. o godzinie 9 dzieci z klas III obchodzić będą rocznicę I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci będzie w piątek od godziny 17. Zachęcamy do spowiedzi także najbliższych. Po nabożeństwie będzie dla nich i rodziców krótkie spotkanie.
  • W środę po nabożeństwie popołudniowym będzie spotkanie dla rodziców dzieci z klas II, związane z przygotowaniem I Komunii Św.
  • W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy. Akcję zbierania ofiar prowadził będzie Caritas Parafialny i Caritas Szkolny.
  • Inne
  • Komunikat Prezesa Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • 16 maja upływa termin składania wniosków płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  •    Spotkania w tym tygodniu 

  • Środa

   19,30 – osoby, które pragną wziąć udział w ŚDM w Krakowie, są już na liście, bądź ostatecznie chciały by dołączyć do grupy. Jest to spotkanie o charakterze organizacyjnym. Zapraszamy także goraco rodziców młodych na to spotkanie.

   Piątek

   O godzinie 17 spotkanie Aspirantów.

   Sobota

   O godzinie 15 spotkanie Liturgicznej Służby ołtarza i DSM.

   Niedziela

   Po Mszy Św. popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej.

Msze Święte w Niedziele

Godzina  7, 9, 11, 16

w drugą niedzielę miesiąca 7, 9, 11, 14

 

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu

Poniedziałek 6,30  
Wtorek 6,30
Środa 6,30    18
Czwartek 6,30    18
Piątek  6,30   18
Sobota  6,30   17

 

 • 29-04-2016

  Peregrynacja symboli ŚDM

  Od 1 do 13 maja w diecezji tarnowskiej trwać będzie peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża oraz Ikony Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego, które przekazał młodzieży świata – św. Jan Paweł II. Bazylika Matki Bożej Bolesnej oraz Okręgowe Biuro Światowych Dni Młodzieży w Limanowej serdecznie zapraszają do udziału w uroczystym rozpoczęciu peregrynacji oryginalnych symboli ŚDM, które przybędą do diecezji tarnowskiej z Gniezna.

 • 23-04-2016

  Bądźmy miłosierni na drogach

  24 kwietnia 2016 r. - X Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. „Każdego roku na wiosnę słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych polskich drogach. Ludzie wierzący nie mogą być obojętni na ten narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do naszych kierowców, pieszych i rowerzystów ze wspólnym apelem i otaczamy ich modlitwą” - apeluje Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Ostatnia niedziela kwietnia, jak co roku, obchodzona jest jako Niedziela Modlitw za Kierowców. W kościołach będą czytane apele o bezpieczną jazdę, wezwania modlitwy powszechnej skoncentrują się na prośbach za kierowców, pieszych oraz wszystkich rannych i zabitych w wypadkach na drogach. O Niedzieli Modlitw za Kierowców będą przypominać plakaty i hasło: BĄDŹMY MIŁOSIERNI NA DROGACH!

 • 14-04-2016

  Chrzest Polski

  Istotnym wydarzeniem dla historii naszego kraju jest niewątpliwie przyjęcie przez władcę Polski Mieszka I chrztu w 966 r. Data ta uznawana jest za początek istnienia państwa polskiego. Według średniowiecznego zwyczaju ceremonia przyjęcia wiary odbywała się najczęściej w Wielką Sobotę. W 966 r. przypadała ona 14 kwietnia. Data ta jest prawdopodobną datą chrztu Mieszka.

 • 09-04-2016

  „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”

  Niedziela, 10 kwietnia przeżywana będzie w Kościele w Polsce, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna zarazem VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” .

 • 02-04-2016

  Taniec, modlitwa i „Róża dla Jezusa Miłosiernego”.

  W wigilię Niedzieli Miłosierdzia, na krakowskim Rynku znów zabrzmiała pieśń o Wielkiej Nocy, a młodzież odtańczyła pełen radości Taniec Wielkanocny. Bardzo pięknie zaprezentowała się młodzież naszej parafii, która o godzinie 13 tańczyła na rynku w Krakowie oraz o godzinie 15 przed sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Z naszej parafii było 57 osób, którym przewodniczył Ks. Jacek.

Dziś jest: 30-04-2016
Imieniny obchodzą:
Balladyny, Lilli, Mariana