Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W sobotę 25 marca 2023 r. przypada w Kościele powszechnym Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypominająca o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to w Kościele Katolickim również;  Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Blankiety adopcji są wystawione na stoliku z prasą. Trzeba je będzie wypełnić w domu i w sobotę przynieść odpowiednio obcięte – do kościoła na Mszę  św. o godz. 9.00. Prosimy kandydatów do adopcji o przyniesienie świec na tą okoliczność. Życie – to  wielki dar Stwórcy i jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci i domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.