Sztafeta modlitwy w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.

W drugi dzień Zielonych Świąt, w święto Matki Kościoła odbyło się w naszej parafii nabożeństwo, które wpisuje się w modlitewną diecezjalną sztafetę w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Wspólne wędrowanie do domu Matki

Komunikat Biskupa Tarnowskiego nt. pieszej oraz rowerowej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Koncert Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach

W poniedziałek 22 maja odbył się koncert w formie montażu słowno-muzycznego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach pod kierunkiem p. Waldemara Gronia. Wokalistką koncertu była p. Ewelina Szybilska, zaś przy organach akompaniował p. Karol Niezgoda.

Uroczystość I Komunii Świętej

W najbliższą niedzielę 21 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. W tym roku do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 22 dzieci ; 14 z Wojakowej i 8 z Dobrociesza.

DSM z naszej parafii u Matki Bożej w Pasierbcu

W sobotę 13 maja dziewczęta z naszej parafii wzięły udział w Pielgrzymce Dziewczęcej Służby Maryjnej Diecezji Tarnowskiej, która miała miejsce w sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja

W środę 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski. Dzień 3 maja jest także narodowym Świętem Konstytucji 3 Maja, która została uchwalona w 1791 r.

XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny – VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego

23 kwietnia w Kościele katolickim obchodzona będzie Niedziela Biblijna i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jest to czas, który zaprasza nas do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego. Tydzień Biblijny ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte .

Spowiedź parafialna

W najbliższą sobotę w naszej Parafii odbędzie się przedświąteczna spowiedź. Do południa będziemy spowiadać od godz. 8.30 do 12.00 z przerwą od 10.00 do 10.30. Po południu od godz. 14.30 do 17.30 z przerwą od 16.00 do 16.30.

W mocy Ducha Świętego

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przeżywała wraz z ks. Łukaszem czas weekendowych rekolekcji, które odbyły się dniach 24-26 marca w Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II "Opoka" w Starym Sączu.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W sobotę 25 marca 2023 r. przypada w Kościele powszechnym Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypominająca o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości.

„Szczęśliwy, kto sobie Patrona Józefa ma za opiekuna”.

Święty Józef (hebr. Jehosep – Bóg przydał) był, zgodnie z przekazami Ewangelii, mężem Maryi. Św. Józef wywodził się z królewskiego rodu Dawida. Mimo wysokiego pochodzenia nie posiadał żadnego majątku i zarabiał na życie pracą jako cieśla oraz stolarz.

„Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie” dla milionów Polaków

Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Od 2006 roku druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzień ten jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1 743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata.

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"

. Posypanie głów popiołem na początku Wielkiego Postu jest wezwaniem do pokuty i nawrócenia. Popiół uświadamia nam, że wszystko, co materialne i doczesne przemija. Bóg jest wieczny. Nas, ludzi, obdarował nieśmiertelną duszą i obiecał wieczną szczęśliwość w niebie. „Gromadźcie sobie skarby w niebie gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną” (Mt 6,20).