TRIDUUM PASCHALNE - INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

TRIDUUM   PASCHALNE

INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE

Wielki Czwartek

18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej - pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Ciemnicy i czuwanie do godz. 21.00

Wielki Piątek -  Dzień Męki i Śmierci P. Jezusa

Od godziny 7.00 do nabożeństwa popołudniowego adoracja poszczególnych rejonów parafii przy Ciemnicy wg ustalonego porządku

O godz. 8.00 rano na prośbę Parafian będzie Droga Krzyżowa.

18.00 - Liturgia Męki Pańskiej:

- Liturgia Słowa (pasja wg św. Jana, homilia, modlitwa powszechna)

- Adoracja Krzyża

- Komunia święta

- Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

Następnie będą trzy części Gorzkich Żali, adoracja krzyża i prywatne modlitwy.

O godz. 21 zostanie odprawiona uroczysta Droga Krzyżowa, prowadzona przez Akcję Katolicką i Caritas, a po niej zakończymy adorację przy Grobie Pańskim.

Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną do wystawienia warty honorowej przy Grobie Pana Jezusa, a także do udziału w procesji rezurekcyjnej

W Wielki Piątek:

- obowiązuje post ścisły i abstynencja.

- bardzo prosimy, żeby oczyścić i przyozdobić przydrożne Krzyże, kapliczki, feretrony

- ofiary złożone przy okazji adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

Wielki Piątek -Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

7.00 – Wola i Podlipie

8.00 – Góry i Piechówka

9.00 – Podjaszczurowa

10.00 – Parafialny oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas

11.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami

12.00 – Pozostała część Dobrociesza

13.00 – Kandydaci do Bierzmowania

14.00 - Drużków

15.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś

16.00 – Porąbka

17.00 – Wojakowa Dolna, Podgórki

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

7.00 - Rozpoczęcie Adoracji przy Bożym Grobie. Plan adoracji dla poszczególnych rejonów Parafii wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na Stronie Parafialnej.

Poświęcenie pokarmów tradycyjnie będzie o godz. 9.00,  10.00  i  11.00. W sobotę można też będzie sobie nabrać do domu wody święconej.

Uroczystą Wigilię Paschalną najważniejszą w liturgii roku kościelnego rozpoczniemy o godz. 19.00. Składają się na nią:

- Liturgia światła (poświęcenie ognia, przygotowanie Paschału, procesja i exultet)

- Liturgia Słowa Bożego

- Liturgia Chrzcielna (Poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych)

- Liturgia Eucharystyczna

Prosimy przynieść świece, które będziemy palić podczas liturgii światła i przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy wykonać osłonki na wosk do świec i uważać, by się nawzajem nie ochlapać, a także nie pochlapać wykładzin na ławkach. W tym dniu tradycyjnie do Wigilii Paschalnej zachowajmy post od pokarmów mięsnych i abstynencję.

Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa w Grobie

7.00 – Wola i Podlipie

8.00 – Góry i Piechówka

9.00 – Podjaszczurowa

10.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami

11.00 – Pozostała część Dobrociesza

12.00 – Rodziny Domowego Kościoła

13.00 – Róże Ojców i Matek

14.00 - Drużków

15.00 – Poczekaj, Rędziny i Półrolki

16.00 – Porąbka

17.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś

18.00 – Podgórki, Wojakowa Dolna,

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 16.00. O godz. 6.00 będzie tradycyjna procesja rezurekcyjna.