04.06.2023 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Najświętszej Trójcy. Przeżywamy jedną z największych tajemnic naszej wiary i uroczyście wyznajemy, że wierzymy w Jednego Boga w trzech Osobach, Ojca i Syna i Ducha Świętego. Niedziela Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W  liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.; a w środę wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz. Wszystkim solenizantom tego tygodnia jak również i małżonkom przeżywającym kolejne rocznice małżeńskie,  życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

3. W środę po Mszy św. i nabożeństwie, zapisy dzieci do chrztu i katecheza chrzcielna.

4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli tzw.  Boże Ciało. Msze Św. będą o godzinie 7.00, 10.00 z procesją do 4 ołtarzy i po południu o godz. 16.00 z procesją wokół kościoła.  Ofiara na tacę w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Po Mszy św. o godz. 10.00, będzie tradycyjna procesja Eucharystyczna. Z godnie z zapowiedziami  trasa procesji będzie przebiegać w kierunku Rajbrotu. I Ołtarz będzie przy remizie, a o wykonanie go prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ołtarz II, przy kapliczce, o przygotowanie ołtarza prosimy  – Bierzmowanych  i ich rodziców, ołtarz III obok P. Jarzmików o przygotowanie go prosimy Radę Parafialną z Kościołem Domowym, ołtarz IV będzie przy pomniku Ks. J. Popiełuszki, a o wykonanie go  prosimy  Akcję Katolicką i Caritas. Bardzo prosimy naszych strażaków o zabezpieczenie trasy procesji i kierowanie ruchem.   Na  procesję zwyczajem lat poprzednich zabierzmy feretrony i chorągwie. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, młodzież bierzmowaną, dzieci do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia w strojach i wszystkich wiernych.

5. Przez oktawę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, a także po Mszy św. o godz. 14.00.

Ciąg dalszy ogłoszeń...