Rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę

W środę (17 sierpnia) rozpoczęła się jubileuszowa 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Z Placu Katedralnego w Tarnowie na Jasną Górę wyruszyło kilka tysięcy pątników.  Pielgrzymów po zakończonej Mszy św. odprowadził z Placu Katedralnego na pielgrzymi szlak m.in. biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Chrystusa naszą Paschą”. Po dwóch latach pielgrzymowania sztafetowego wraca ona do swojej tradycyjnej formy dziewięciodniowych rekolekcji w drodze. Piesza Pielgrzymka Tarnowska składa się z dwóch części, które podążają do Częstochowy dwoma, różnymi trasami. Trasy te niejednokrotnie się przecinają i pokrywają, mimo to w dość znacznie różnią się od siebie. W skład części „A” wchodzą grupy od 1 do 13. W skład części „B” wchodzą grupy od 14 do 26. W tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Pątnicy dotrą do Częstochowy 25 sierpnia. Mają do pokonania ponad 200 kilometrów.

Pielgrzymi z naszej parafii podążają do Matki Bożej w Grupie 6 -  Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej.