Jesteśmy w domu naszej Matki

Jesteśmy w domu naszej Matki. Mamy u niej swój adres zamieszkania – zawsze. Cokolwiek się dzieje w naszym życiu zawsze mamy możliwość powrotu do niej, do jej domu – powiedział biskup tarnowski  Andrzej Jeż.

Po dziewięciu dniach drogi pielgrzymi z diecezji tarnowskiej pokłonili się Matce Bożej Częstochowskiej.  W ostatnim dniu pielgrzymki tysiące osób z całej diecezji tarnowskiej ( w tym również z naszej parafi ) przybyło na Jasną Górę, aby powitać i pogratulować pielgrzymom.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Chrystus naszą paschą”. Rekolekcje w drodze głosił bp Artur Ważny. Nawiązywały one do Triduum Paschalnego. Na szlaku był Popielec, Wielki Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Zmartwychwstania. Pielgrzymom towarzyszył także krzyż. Był on niesiony w grupach, adorowany podczas liturgii i wieczornego apelu. 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska zakończyła  się  Mszą św. na jasnogórskich wałach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża

W rekolekcjach w drodze uczestniczyło ponad 4 tys. osób. Na pielgrzymce było 450 dzieci. Najmłodszy pielgrzym miał tydzień, a najstarszy 84 lata. Na pielgrzymce byli także mieszkańcy m.in. Ukrainy, a także Włoch, Słowacji, Czech i Francji.

Pielgrzymi z naszej parafii szli głownie w grupie 6, ale również w grupach: 8,2 i 25. Naszym wspaniałym pielgrzymom z grupy 6 i wędrującym w  innych grupach -  serdecznie gratulujemy.

(Zdjęcia z pielgrzymki poniżej - przekazał pielgrzym Stasiu Kulig )